Polícia obvinila zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi vo veľkom rozsahu 46-ročného muža z okresu Piešťany. Je podozrivý z vývozu stavebného odpadu na cudzie pozemky a  vytvorenia nelegálnej skládky, ktorá sa nachádza na začiatku Ratnoviec. Skládka obsahuje okolo  6200 ton hlavne stavebného odpadu. Škodu na životnom prostredí, spojenú s jeho likvidáciou odhadli na takmer na 222 000 eur.

„Muž je podozrivý z toho, že dal v rozpore so zákonmi o odpadoch, územnom plánovaní a stavebnom poriadku, naviezť na pozemky viacerých vlastníkov odpad. Niektorým z nich znemožnil užívanie pozemkov a odpadom ich znehodnotil. Predovšetkým išlo o zmiešaný a drobný stavebný odpad, rôzne tehly, železo, plasty, tepelnú izoláciu, elektrické káble, sadrokartón a ďalší obkladový materiál,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Nelegálna skládka v objeme približne 3100 m3 s obsahom 6200 ton odpadu sa nachádza neďaleko hlavnej cesty na začiatku obce Ratnovce.. „Vyšetrovateľ ho na základe získaných dôkazov obvinil zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Z dôvodu, že sa muž už v minulosti dopustil rovnakého konania, vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie,“ doplnila hovorkyňa v tlačovej správe. Na základe príkazu súdu ho policajti v nedeľu 27. septembra eskortovali do väzby. Podľa M. Linkešovej mu za nelegálny vývoz odpadu hrozí  v zmysle zákona trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Zdroj: KRPZ, ilustr. foto: archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972