Polícia bola vo štvrtok 2. februára privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa udiala pri výjazde z Galanty pri čerpacej stanici smerom na obec Nebojsa. K zrážke v protismere dvoch osobných áut došlo potom čo vodič dostal šmyk, prešiel do protismeru a po náraze s autom Škoda Fabia došlo k vznieteniu jeho Peugeotu. Okolnosti nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania, ale v súvislosti s dopravnou nehodou polícia vyzdvihuje konanie istého muža, ktorý bol svedkom nehody. Silvester G. prechádzal v čase havárie okolo, pričom neváhal a z horiaceho auta Peugeot vytiahol vodiča, ktorý bol v ohrození života, čím preukázal veľkú dávku duchaprítomnosti a odvahy.

Krátko po nehode boli obaja vodiči, žena aj muž prevezení do nemocnice na ošetrenie. Vodička z auta Škoda utrpela predbežne ľahšie zranenia, druhého vodiča museli pre popáleniny hospitalizovať v nemocnici. Obaja vodiči mali pri orientačnej dychovej skúške negatívny výsledok.

Polícia upozorňuje vodičov, aby situáciu na cestách v zimnom období nepodceňovali a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam a stavu vozovky. Pred jazdou pripomíname vodičom, aby si riadne očistili auto od snehu, aj takáto „maličkosť“ môže byť príčinou dopravnej nehody.

-Oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave/Foto: archív – ilustračné-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972