Vysoké prietoky Váhu trvajú už niekoľký deň. Voda kulminovala v piatok popoludní. Nešťastie, ktoré si vyžiadalo jeden ľudský život sa udialo v sobotu. Hasiči ho stále hľadajú.

Podľa našich informácií sa skupina Ukrajincov vybrala na Vážsky ostrov na opekačku do lokality Prúdy. Okrem iného sa rozhodli ísť sa okúpať do rozvodneného Váhu, čo sa jednému stalo osudným.

Bolo po ňom vyhlásené pátranie. Hasiči vzhľadom na rýchlosť toku a čas od udalosti, prehľadávali hladinu rieky a nádrže až od Lodenice smerom na juh.

„Dňa 25. mája 2019 krátko po 19.00 hod. bola ohlásená požiadavka na technickú pomoc pri vyhľadávaní utopenej osoby vo Váhu v Piešťanoch. Na mieste zasahovali hasiči z Piešťan a Hlohovca a bola privolaná potápačská skupina z Okresného riaditeľstva HaZZ v Trenčíne. Hasiči za pomoci dvoch člnov a štvorkolky vyhľadávali nezvestnú osobu. Z dôvodu rozvodnenia a rýchlosti prietoku nebolo možné vyhľadávať osobu za pomoci potápačskej techniky. Dnes 27.5.2019 hasiči pokračujú vo vyhľadávaní nezvestnej osoby.“ informoval Martin Krajšovič, vrchný inšpektor Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

-red- Ilustr. foto: J. Kaša

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972