Trnavský samosprávny kraj (TTSK) plánuje získať pozemky pri cestom moste cez Váh, aby sa naň zmestili aj cyklisti. Cestný most v Hlohovci čaká rekonštrukcia, aktuálne naň majú zakázaný vjazd vozidlá nad 12 ton.

Projektová dokumentácia na rekonštrukciu hlohovského mosta počíta so zmenou urbanistického a architektonického riešenia tejto stavby z hľadiska šírkového usporiadania. Po novom majú byť chodníky široké 2,9 metra namiesto súčasných 1,5 m.

„Nové zábradlie výšky 1,3 m umožní vedľa pešej dopravy aj cyklistickú dopravu. Architektonicky sa zlepší vzhľad mostného objektu,“ píše sa v dôvodovovej správe k prenájmu pozemkov od mesta Hlohovec, s ktorým včera súhlasili krajskí poslanci. TTSK chce tieto pozemky získať za symbolickú sumu.

V lete minulého roka boli z cestného mosta cez Váh v Hlohovci vylúčené vozidlá nad 12 ton. Tento rok má prísť k zosilneniu konštrukcie mostného telesa a rozšíreniu komunikácie. V roku 2021 plánuje TTSK nechať opraviť štyri okružné križovatky, cez ktoré prúdi na most doprava z oboch strán.

-mp- Ilustr. foto: Barbora Hilková / Cyklisti z okolia Hlohovca

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972