Pekné jarné víkendové počasie vylákalo množstvo ľudí na výlet. Hoci vzhľadom na aktuálnu situáciu a hrozbu šírenia koronavírusu by nemalo dochádzať k zhromažďovaniu obyvateľov, mnohí sa vydávajú na turisticky obľúbené miesta. Aj na Bradle bolo v sobotu veľmi rušno, preto národnú kultúrnu pamiatku v nedeľu uzavreli.

„Z dôvodu zvýšeneho počtu turistov smerujúcich na Bradlo sa Mesto Brezová pod Bradlom rozhodlo uzatvoriť vstup k Národnej kultúrnej pamiatke – k Mohyle gen. M. R. Štefánika,“ informovala samospráva na svojej facebookovej stránke, pričom zverejnila aj fotografie z uzavretých ciest a chodníkov.

„Žiadame o rešpektovanie tohto zákazu a aj týmto opatrením chceme prispieť k tomu, aby sme zabránili ďalšiemu šíreniu koronavírusu,“ napísali predstavitelia Brezovej pod Bradlom.

Hoci na Slovensku nie je zavedený zákaz vychádzania vzhľadom na hrozbu šírenia koronavírusu by sa občania nemali stretávať a mali by sa v maximálnej možnej miere zdržiavať doma. Odborníci síce hovoria, že pobyt na čerstvom vzduchu a v prírode môže pomôcť psychike i imunite, ale ľudia by mali vyhľadávať menej frekventované miesta, aby dochádzalo k minimálnym kontaktom.

-red- Zdroj a foto: FB Brezová pod Bradlom

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972