Minulý týždeň vo štvrtok 15. februára vyrazilo do terénu 70 policajtov dopravnej a poriadkovej služby v rámci akcie zameranej na bezpečnosť a plynulosť na cestách Trnavského kraja. Napriek tomu, že polícia akciu vopred avizovala, vodiči si to príliš k srdcu nevzali a policajti riešili za štyri hodiny trvania akcie 176 priestupkov. Policajti zadržali okrem iného dva „vodičáky“, odhalili jeden trestný čin a zaistili dvoch páchateľov trestnej činnosti.

„O akcii sme verejnosť pred jej konaním informovali, no napriek tomu policajti odhalili 176 priestupkov. Najčastejšie vodiči prekročili maximálnu povolenú rýchlosť (68 prípadov), v 16 prípadoch boli prichytení pri používaní telefónu a v rovnakom počte vozidlá nespĺňali požadovaný technický stav. V 14 prípadoch neboli členovia posádok pripútaní a v 11 jazdili bez ustanoveného osvetlenia. Počas tejto policajnej akcie zadržali 2 vodičské preukazy, odhalili 1 trestný čin a zaistili dvoch páchateľov trestnej činnosti,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Policajti dvanásť priestupkov v cestnej premávke vybavili policajti napomenutím, 7 bolo postúpených správnemu orgánu a v ostatných 157 prípadoch uložili blokové pokuty. Dnes sa policajná akcia uskutoční v okrese Dunajská Streda. Policajti sa vo zvýšenom počte zamerajú na dodržiavanie rýchlosti, spôsob jazdy, na telefonovanie a na nemotorových účastníkov cestnej premávky, čiže chodcov a cyklistov.

„Vodičom odporúčame, aby dodržiavali predpisy, jazdili bezpečne, s ohľadom na poveternostné podmienky. Cyklistom a chodcom, aby nezabúdali na reflexné prvky a vodiči ich tak mohli včas uvidieť. Pripomíname, že je zakázané počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem systému „voľné ruky“ alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla,“ upozorňuje opakovane M. Kredatusová.

-red- Zdroj: TS KR PZ Trnava Foto: Ilustračné

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972