Mnohí vodiči ani pri zvýšených kontrolách predpisy nedodržiavajú

Mnohí vodiči ani pri zvýšených kontrolách predpisy nedodržiavajú

20. februára 2018 Off Od PNky.sk

Minulý týždeň vo štvrtok 15. februára vyrazilo do terénu 70 policajtov dopravnej a poriadkovej služby v rámci akcie zameranej na bezpečnosť a plynulosť na cestách Trnavského kraja. Napriek tomu, že polícia akciu vopred avizovala, vodiči si to príliš k srdcu nevzali a policajti riešili za štyri hodiny trvania akcie 176 priestupkov. Policajti zadržali okrem iného dva „vodičáky“, odhalili jeden trestný čin a zaistili dvoch páchateľov trestnej činnosti.

„O akcii sme verejnosť pred jej konaním informovali, no napriek tomu policajti odhalili 176 priestupkov. Najčastejšie vodiči prekročili maximálnu povolenú rýchlosť (68 prípadov), v 16 prípadoch boli prichytení pri používaní telefónu a v rovnakom počte vozidlá nespĺňali požadovaný technický stav. V 14 prípadoch neboli členovia posádok pripútaní a v 11 jazdili bez ustanoveného osvetlenia. Počas tejto policajnej akcie zadržali 2 vodičské preukazy, odhalili 1 trestný čin a zaistili dvoch páchateľov trestnej činnosti,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Policajti dvanásť priestupkov v cestnej premávke vybavili policajti napomenutím, 7 bolo postúpených správnemu orgánu a v ostatných 157 prípadoch uložili blokové pokuty. Dnes sa policajná akcia uskutoční v okrese Dunajská Streda. Policajti sa vo zvýšenom počte zamerajú na dodržiavanie rýchlosti, spôsob jazdy, na telefonovanie a na nemotorových účastníkov cestnej premávky, čiže chodcov a cyklistov.

„Vodičom odporúčame, aby dodržiavali predpisy, jazdili bezpečne, s ohľadom na poveternostné podmienky. Cyklistom a chodcom, aby nezabúdali na reflexné prvky a vodiči ich tak mohli včas uvidieť. Pripomíname, že je zakázané počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem systému „voľné ruky“ alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla,“ upozorňuje opakovane M. Kredatusová.

-red- Zdroj: TS KR PZ Trnava Foto: Ilustračné