Ministerstvo školstva pripravuje postupné otváranie materských a základných škôl. Najskôr sa majú do nich vrátiť najmladšie deti – škôlkari, žiaci prvého stupňa a piataci.

Pravdepodobne nepôjde o klasické vyučovanie, žiaci sa budú učiť v menších skupinách a musí prebehnúť aj diskusia o obmedzení veku učiteľov, aby neboli ohrozené rizikové skupiny.

Všetky slovenské školy sú zatvorené od 16. marca, Trnavský samosprávny kraj a Mesto Piešťany rozhodli o zatvorení vzdelávacích inštitúcií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti ešte o pár dní skôr.

Minister školstva Branislav Gröhling vo videu zverejnenom na sociálnej sieti v stredu povedal: „Ja by som bol veľmi rád, aby sme sa v júni aspoň čiastočne stretli v školách.“

Otváranie škôl bude postupné. Ako prví by sa do tried mohli vrátiť škôlkari, žiaci prvého stupňa a piataci.

„Musíme sa vysporiadať so všetkými podmienkami, aby sme v prvom rade chránili bezpečnosť a zdravie nás všetkých,“ povedal minister.

Pred oznámením pravidiel opätovného otvorenia škôl sa bude konať podľa jeho slov diskusia s epidemiológmi, ale aj s riaditeľmi škôl a učiteľmi. Treba rozhodnúť o tom, ako bude prebiehať vyučovanie aj aké veľké budú skupiny deti, ktoré budú spolu v triedach.

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972