Mladík z Piešťan si zavaril, na Brezovej ulici nabúral Audi A4 s 1,77 promile v krvi

Mladík z Piešťan si zavaril, na Brezovej ulici nabúral Audi A4 s 1,77 promile v krvi

1. novembra 2016 Off Od PNky.sk

Polícia obvinila 21-ročného mladíka z Piešťan z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V sobotu 29. októbra okolo 01.10 h viedol v Piešťanoch po Brezovej ulici osobné auto Audi A4. Mladý vodič sa nedostatočne venoval vedeniu auta a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho prešiel mimo cestu vpravo a tu narazil do stromu. Vzápätí prišla na miesto hliadka obvodného oddelenia a podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol. Jej výsledok bol 0,85 mg alkoholu, čo je v prepočte 1,77 promile. Policajti vodiča umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

dsc_0098

Z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia aj 34-ročného muža z Bíňoviec v okrese Trnava. Taktiež v sobotu okolo 19.45 h jazdil v Bíňovciach a narazil do oplotenia rodinného domu. Po nehode pokračoval v jazde ďalej a zastavil až po chvíli. Tu ho hliadka polície Obvodného oddelenia v Trstíne podrobila dychovej skúške na alkohol, pričom jej výsledok bol 1,09 mg, čo je v prepočte 2,27 promile.

Tragicky sa skončila sobotná jazda autom pre 28-ročného muža z Trnavy. V čase približne o 03.20 h viedol osobné auto Škoda Octavia od Malženíc smerom na Trnavu. Pravdepodobne sa tiež nevenoval dostatočne riadeniu auta. Po vyjdení z dolinky prešiel do protismeru a následne mimo cestu vľavo, kde čelne narazil do stromu. Vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Polícia upozorňuje vodičov, že za volant sú povinní sadať v triezvom stave, nesmú pred jazdou požiť alkohol. Na vedenie auta sa treba stopercentne sústrediť, aj malá nepozornosť a chvíľková strata koncentrácie môžu skončiť tragicky.

-Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-