Connect with us

Aktuality

Mladíci z Piešťan platili bezcennými peniazmi zo spoločenských hier

Published

on

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave eviduje aktuálne viacero prípadov, keď v obchodoch, pohostinstvách, či herniach platili ľudia peniazmi zo spoločenských hier. Stalo sa tak aj v Piešťanoch. Teraz čelia obvineniu zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

„Odkazujeme hlavne mladým ľuďom, ktorí to vidia ináč. Je v poriadku kúpiť si peniaze, ktoré sú určené na spoločenské hry či už pre dospelých alebo deti. V poriadku však nie je, ak nimi zaplatíte, teda uvediete ich do obehu. Niekoľko podobných prípadov aktuálne evidujeme a vyšetrujeme. Ide o 10 a 20 eurové bankovky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako pravé. Sú však bez ochranných prvkov a na zadnej strane majú nápis „Prop copy“,“ informovali zástupcovia polície.

Takýto prípad zaevidovala polícia aj v Piešťanoch. Dvaja mladíci vo veku 20 a 23 rokov platili bezcennými papiermi zo spoločenských hier v pohostinstvách. V herni si dali falošné peniaze rozmeniť na drobné, aby mali čím hrať na automatoch, pričom personál si to všimol až neskôr.

Advertisement
Hello GPT

Podobnú udalosť zaznamenali aj v Skalici, kde si 24-ročný muž kúpil cigarety a naspäť dostal pravý výdavok. Policajti podozrivých zakrátko vypátrali a zaistili ďalších niekoľko desiatok zakúpených bankoviek.

Všetkých troch vyšetrovatelia obvinili zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Advertisement
Hello GPT

Polícia upozorňuje, aby si personál predajní, pohostinstiev, obchodov či herní, všímal peniaze, ktoré preberá. Prvotne sa dá kvalita bankovky zistiť už pohmatom, no treba si všímať ochranné prvky a pozrieť aj zadnú stranu bankovky.

TS KR PZ v Trnave / red

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články