Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave eviduje aktuálne viacero prípadov, keď v obchodoch, pohostinstvách, či herniach platili ľudia peniazmi zo spoločenských hier. Stalo sa tak aj v Piešťanoch. Teraz čelia obvineniu zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

„Odkazujeme hlavne mladým ľuďom, ktorí to vidia ináč. Je v poriadku kúpiť si peniaze, ktoré sú určené na spoločenské hry či už pre dospelých alebo deti. V poriadku však nie je, ak nimi zaplatíte, teda uvediete ich do obehu. Niekoľko podobných prípadov aktuálne evidujeme a vyšetrujeme. Ide o 10 a 20 eurové bankovky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako pravé. Sú však bez ochranných prvkov a na zadnej strane majú nápis „Prop copy“,“ informovali zástupcovia polície.

Takýto prípad zaevidovala polícia aj v Piešťanoch. Dvaja mladíci vo veku 20 a 23 rokov platili bezcennými papiermi zo spoločenských hier v pohostinstvách. V herni si dali falošné peniaze rozmeniť na drobné, aby mali čím hrať na automatoch, pričom personál si to všimol až neskôr.

Podobnú udalosť zaznamenali aj v Skalici, kde si 24-ročný muž kúpil cigarety a naspäť dostal pravý výdavok. Policajti podozrivých zakrátko vypátrali a zaistili ďalších niekoľko desiatok zakúpených bankoviek.

Všetkých troch vyšetrovatelia obvinili zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Polícia upozorňuje, aby si personál predajní, pohostinstiev, obchodov či herní, všímal peniaze, ktoré preberá. Prvotne sa dá kvalita bankovky zistiť už pohmatom, no treba si všímať ochranné prvky a pozrieť aj zadnú stranu bankovky.

TS KR PZ v Trnave / red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972