Aktuality

Mladí veriaci pozývajú na Krížovú cestu na Červenú vežu

By 28. marca 2013No Comments

Počas starobylej modlitby veriaci rozjímajú o utrpení Ježiša Krista. Na Veľký piatok povedie Krížová cesta od Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie na Červenú vežu. Zraz účastníkov je o 19.30 h.

[singlepic id=12697 w=520 h=340 float=center]

Mladí veriaci všetkých pozývajú na netradičné prežitie Kristovho utrpenia. Púť začne o 20.00 h a budú na nej pripravené jednotlivé zastavenia, pri ktorých prebehnú modlitby.

V minulých rokoch táto udalosť prilákala desiatky účastníkov. Okrem rozjímania sa hovorilo o význame jednotlivých zastavení pre život súčasných ľudí.

Krížová cesta je vyvrcholením veľkopiatočných obradov, ktoré sa budú slúžiť v Kostole sv. Štefana, v Kostole sv. Cyrila a Metoda, na Banke a v Kocuriciach o 15.00 h a v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie o 17.00 h. Na Veľký piatok sa sväté omše neslávia.

Počas Veľkého piatku si Kristove umučenie a smrť katolíci pripomenú počas špeciálnych obradov v popoludňajších hodinách, ktorých súčasťou sú pašie. Na záver liturgie sa uskutoční sprievod chrámom. Potom vložia Sviatosť Oltárnu do Božieho hrobu k poklone. Ľudia sa môžu prísť pokloniť aj počas Bielej soboty, až do večernej vigílie.

Autor: mp Ilustračné foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972