Ak sa Slovenskému zväzu ľadového hokeja podarí nájsť dostatočný objem finančných prostriedkov, budú mať v našom meste základňu mladí hokejisti z celého Slovenska. Mala by sa ňou stať nová ľadová plocha, ktorá vyrastie pri zimnom štadióne.

trening hokej

Pripustil to primátor Remo Cicutto po aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Samospráva dostala na tento účel dotáciu od vlády vo výške 1 mil. eur. Tento obnos postačí na vybudovanie ľadovej plochy bez príslušenstva. Ak by mali byť v novej hala aj šatne a tribúny, je potrebné zohnať ešte približne 500-tisíc eur.

„Uvidíme ako sa Slovenskému zväzu ľadového hokeja podarí zabezpečiť ďalšie finančné prostriedky, či už to bude z rezervy vlády alebo z nejakého iného zdroja,“ uviedol Remo Cicutto a dodal: „Nie je to iba ľadová plocha, ale aj šatne a ďalšie príslušenstvo, aby tam mohli fungovať tri vrcholové tímy – piešťanské áčko a družstvá 18 a 20-ročných hokejistov.“

V prípade, že sa tento plán neuskutoční, sú pripravené ďalšie varianty: „Jednou z nich je ľadová plocha bez príslušenstva, teda tribún a šatní.“

O tom, či by mohla s výstavbou pomôcť samospráva nechcel špekulovať. V aktuálnom rozpočte však na tento projekt peniaze vyhradené nie sú. Museli by o tom rozhodnúť mestskí poslanci.

Prezident hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany na minulotýždňovom stretnutí s fanúšikmi povedal, že základy by sa mohli začať kopať v lete. Do konca roka by potom bola hotová hrubá stavba. Ak sa to nepodarí, dotácia bude musieť byť vrátená vláde.

Podľa hovorkyne mestského úradu Barbory Piovarčiovej je aktuálne projektová dokumentácia pre stavebné povolenie pred odovzdaním. Jej súčasťou bude aj riešenie statickej dopravy, nakoľko by nová hala mala sčasti stáť na terajšom parkovisku. „Návrh na riešenie parkovania nám bude predložený v pondelok. Súčasťou projektovej dokumentácie bude aj celkový rozpočet stavby. Podrobnejšie informácie vieme poskytnúť až po odovzdaní projektovej dokumentácie,“ dodala hovorkyňa.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972