Míting KDH: Pripustili aj zvyšovanie daní

2. marca 2012 Off Od

Na stretnutie s občanmi prišli do Piešťan aj predstavitelia KDH. V klube dôchodcov Rozmarín tvorili ich publikum 28. februára ľudia rôznych vekových kategórií.

[singlepic id=26409 w=320 h=240 float=right]Počas diskusie sa im predstavili jednotliví kandidáti na poslancov, medzi nimi napríklad Július Brocka, Maroš Žilinka, Marián Gula a Jozef Bolješik. Hovorili najmä o svojich programových tézach a o tom, čo budú chcieť po voľbách zmeniť.

Zazneli návrhy na podporu mladých ľudí aj budovanie právneho štátu. Prvá otázka z publika bola na sociálnu tému: „Kde na to zobrať peniaze? Pôjde KDH cestou zvyšovania daní?“ Július Brocka odpovedal, že vidí riešenie v ich efektívnejšom výbere: „Ale zvyšovaniu sa nevyhnene.“ Rezervy sú podľa neho aj v sociálnom systéme. Odmietol napríklad príspevok pri narodení prvého dieťaťa a povedal, že z pohľadu demografického vývoja je lepšia podpora na druhé alebo tretie dieťa.

Občan, ktorý položil otázku na to reagoval námietkou proti doterajšiemu riešeniu problémov rómskej komunity: „Vy ste ich naučili chodiť na poštu zobrať si peniaze a minúť. Čo s tým spravíte?“ Podľa prítomných zástupcov strany je KDH pripravené vypracovať nový prístup k riešeniu tejto otázky. Mal by byť založený na tom, aby Rómovia dostali reálne príležitosti ako zlepšiť svoj život a zároveň si plnili svoje povinnosti.

[nggallery id=1469]

Text a foto: Martin Palkovič