Námestie slobody navštívil v stredu 6. decembra Mikuláš, anjel a čert, ktorí potešil nielen najmenších. Na pódiu sa vystriedali desiatky detí, ich úlohou bolo zarecitovať básničku alebo zaspievať pieseň, sladkou odmenou im bol adventný kalendár. Na tvárach prítomných rodičov a bolo vidno hrdosť, radosť i dojatie, pre väčšinu vystupujúcich totiž pobyt na javisku pred publikom premiérový. Program vianočných trhov bude pokračovať v piatok i počas nadchádzajúceho víkendu.

V piatok 8. decembra sa v programe o 17.30 hodine predstaví kapela OK Country a o 20.00 hodine bude nasledovať koncert írskeho speváka Graema Marka Donaldsona a jeho Bandu, účinkujúci nahradili pôvodne plánované vystúpenie The Rockfellas.

Sobota bude patriť vystúpeniu Meluzína, o 15.00 hodine sa vydajú na trať bežci, ktorých čaká úvodný ročník Mikulášskeho behu. Fanúšikov žánru World Music poteší koncert skupiny San Borondon Cyklo Fanfaria, predstaví sa aj kubánska speváčka Janelys Fernandez Diaz a rockový uragán rozpúta Rolling Stones revival z Čiech.

Druhá adventná nedeľa bude patriť predstaveniu „Vianoce ako kedysi“ v podaní Exallievov Dona Bosca, po ktorom bude nasledovať zapálenie druhej sviece. Návštevníkov poteší vystúpenie detí zo súboru Predškoláčik z Materskej školy Staničná v Piešťanoch, ale ja folkloristov zo súborov Striebornica a Krakovanček. Súčasťou bude aj tradičný Vianočný Piešťanský Rýnek, ktorý opäť ponúkne jedinečné remeselné výrobky. Kompletný program nájdete tu.

-lt/Zdroj: Piešťanské vianočné trhy-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972