Aktuality

Meteorológovia vystríhajú pred teplom, hasiči pred požiarmi

By 27. júla 201328 júla, 2013No Comments

Na sobotu platí výstraha 1. stupňa. V nedeľu a v pondelok budú teploty v okrese Piešťany dosahovať 35 až 38 °C, čo predstavuje až 2. stupeň nebezpečenstva pre Vysoká teplota predstavuje pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

[singlepic id=1533 w=320 h=240 float=left]Výstrahy platia v najbližších troch dňoch v čase od 12.00 do 20.00 h. Predpokladané teploty sú podľa SHMÚ aj v tomto ročnom období zriedkavé a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká. Odborníci preto odporúčajú nezdržiavať sa na priamom slnku a dodoržiavať pitný režim. Piť veľa tekutín by mali predovšetkým najviac ohrozené skupiny – seniori a deti.

Viete, kde sa môžete počas blížiacich sa tropických dní okúpať?

V súvislosti s horúcim počasím hrozí na celom území Slovenska zvýšené riziko požiarov, najmä v prírodnom prostredí. Preto hasiči vyzývajú ľudí, aby v najbližších dňoch nezakladali ohne a negrilovali v prírode.

„Otvorený oheň je dovolené zakladať len na vymedzených miestach (minimálne 50 m od okraja lesa); horiaci oheň alebo zapálený gril by nemal zostať bez dozoru dospelej osoby, pred odchodom z prírody je potrebné všetky ohniská uhasiť vodou, prípadne zasypať pieskom; nie je dovolené spaľovať biologický odpad na miestach, kde môže dôjsť k rozšíreniu ohňa; pri manipulácii s horľavými kvapalinami treba dávať väčší pozor, pretože dochádza k odparovaniu kvapaliny do okolia a tým rastie riziko vznietenia alebo výbuchu; je nebezpečné nechávať v automobile zapaľovač, mobilný telefón, notebook, tablet,“ píše sa vo výzve, ktorú hasiči zverejnili na svojom webe.

(ts/red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972