Connect with us

Aktuality

Meteorológovia vyhlásili na nedeľu a pondelok najvyšší stupeň výstrahy pred teplom

Published

on

Dnes dvojka, avšak zajtra a pozajtra už tretí najvyšší stupeň výstrahy pred teplom. To je realita nasledujúcich dní podľa meteorológov. V Piešťanoch môžeme očakávať v sobotu teploty do 37 stupňov Celzia, nasledujúce dva dni sa môže teplota vyšplhať ešte o stupeň vyššie.
20150719_1639241-640x361[1]

Najlepšie bude stráviť čas v tieni a pri vode

V okrese Piešťany  sa v sobotu 8. augusta od  12:00 do 19:00 h očakáva maximálna teplota vzduchu 35 – 37 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, kde je u niektorých osôb nadmerným zaťažením organizmu vysoká pravdepodobnosť poškodenia zdravia. Vysoká teplota predstavuje riziko pre  fyzické aktivity a tvorbu požiarov. V nedeľu 9. augusta v pondelok 10. augusta sa očakávajú v čase medzi 12:00 h a 19:00 h maximálne teploty vzduchu 36 – 38 °C.

Za vysoké teploty môže  veľmi teplý, tropický vzduch, ktorý k nám prúdi z Afriky. Vysoké teploty možno očakávať aj v noci, keď  teplota noci neklesne pod 20 °C.

Zdravotníci upozorňujú na dodržiavanie pitného režimu. Rovnako je vhodné chrániť sa pred priamym slnkom, hlavne u starších osôb, či u ľudí so zdravotnými problémami.

-red- Zdroj: SHMÚ Ilustr. foto: ad

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články