Pred niekoľkými dňami hovorili meteorologické predpovede o výraznom ochladení až na -12 °C a silnom snežení. Aktuálne sú už  trochu menej extrémne, avšak aj tak meteorológovia vydali pre zhoršené počasie výstrahy. V sobotu varujú na značnom  území Slovenska ako i v Piešťanoch pred silným vetrom a v nedeľu pred možnými snehovými jazykmi a závejmi.

V piatok 16. marca sa má denná teplota pohybovať okolo 9 stupňov Celzia, avšak má spadnúť až takmer 23 mm zrážok. Rýchlosť vetra pri nich má dosahovať v nárazoch až 18 m/s. V sobotu 17. marca zrážky ustanú a podľa vydanej výstrahy sa rovnako očakáva nárazový vietor 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Teplota vzduchu v sobotu by mala byť rovnako okolo 9 stupňov Celzia, v noci na nedeľu by mala klesnúť na – 2 °C.

V nedeľu podľa predpovede bude dosahovať denná teplota 4 stupne Celzia a v noci z nedele na pondelok by mala klesnúť na – 4 stupne Celzia. Meteorológovia vydali na nedeľu výstrahu pred snehovými jazykmi a závejmi, ktoré by sa mohli ojedinele aj v Piešťanoch tvoriť takmer počas celého dňa.
-red- Zdroj: SHMÚ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972