Meteorológovia dnes varujú, tak ako na veľkej časti územia Slovenska, aj v Piešťanoch pred silným vetrom. Ten v tomto roku viac ráz napáchal materiálne škody, preto je potrebné mať sa na pozore.

Pre piešťanský okres bola vydaná výstraha najvyššieho 3. stupeňa na nedeľu medzi 10:00 h a 15:00 kedy sa ojedinele očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 29 – 33 m/s (105 – 120 km/h).

Táto rýchlosť predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká. Pravdepodobnosť výskytu mimoriadnych škôd a ohrozenia ľudských životov je veľmi vysoká.

Vietor tento rok spôsobil problémy v apríli v obci Banka, keď spadli konáre na zaparkované autá, v júli opakovane padli stromy na Húpací most, v auguste pri búrke rovnako padali stromy, ktoré zasiahli autá na Radlinského ulici a na A. Dubčeka. V polovici septembra vyvrátil silný vietor taktiež strom na sídlisku A. Trajan, ktorý rovnako skončil na streche auta.

-th- Foto: -vv-  Zdroj: SHMU

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972