Meteorológovia vydali najvyššie varovanie na dnes aj pre Piešťany

Meteorológovia vydali najvyššie varovanie na dnes aj pre Piešťany

29. októbra 2017 Off Od PNky.sk

Meteorológovia dnes varujú, tak ako na veľkej časti územia Slovenska, aj v Piešťanoch pred silným vetrom. Ten v tomto roku viac ráz napáchal materiálne škody, preto je potrebné mať sa na pozore.

Pre piešťanský okres bola vydaná výstraha najvyššieho 3. stupeňa na nedeľu medzi 10:00 h a 15:00 kedy sa ojedinele očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 29 – 33 m/s (105 – 120 km/h).

Táto rýchlosť predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká. Pravdepodobnosť výskytu mimoriadnych škôd a ohrozenia ľudských životov je veľmi vysoká.

Vietor tento rok spôsobil problémy v apríli v obci Banka, keď spadli konáre na zaparkované autá, v júli opakovane padli stromy na Húpací most, v auguste pri búrke rovnako padali stromy, ktoré zasiahli autá na Radlinského ulici a na A. Dubčeka. V polovici septembra vyvrátil silný vietor taktiež strom na sídlisku A. Trajan, ktorý rovnako skončil na streche auta.

-th- Foto: -vv-  Zdroj: SHMU