Connect with us

Aktuality

Mestský úrad od začiatku septembra s množstvom zmien

Published

on

Mestský úrad Piešťany má od 1. septembra novú organizačnú štruktúru. Primátor Peter Jančovič podpísal rozhodnutie o organizačných zmenách, ktoré pozostáva zo 136 bodov. Po novom bude mať mestský úrad desať odborov a dvadsať referátov. Útvar hlavného kontrolóra sa zmenil na pozíciu hlavný kontrolór, ktorý bude jediným zamestnancom na tomto kontrolnom úseku.

Do roku jesene 2015 platila organizačná štruktúra schválená primátorom Remom Cicuttom za pôsobenia prednostky Denisy Bartošovej. V rámci nej fungovali štyri odbory (správy, služieb, ekonomický, organizačno-právny) a pod nimi jednotlivé referáty, pričom samostatné postavenie mal Referát stratégie. Každý odbor i referát mal svojho vedúceho. Organizačná zmena zrealizovaná primátorom Milošom Tamajkom mala za cieľ zefektívniť fungovanie mestského úradu a zrušiť trojstupňové riadenie. Po novom tak vzniklo šesť oddelení s vedúcimi, ktoré pozostávali z 27 „úsekov“. Výsledkom však boli aj súdne spory s prepustenými zamestnancami, ktoré radnica pod vedením primátora Petra Jančoviča ukončuje dohodami o urovnaní sporových nárokov. Na ich základe, bez čakania na rozhodnutie súdu, vyplatilo Mesto Piešťany bývalým zamestnancom, ktorí zažalovali samosprávu, desiatky tisíc eur. Niektorí z nich sa od 1. septembra vracajú do pracovných pozícií na mestskom úrade.

O novej organizačnej štruktúre hovorila staronová prednostka Denisa Bartošová od svojho nástupu do funkcie. Realitou sa stala od septembra. Mestský úrad má aktuálne desať odborov a dvadsať referátov vrátane Klientského centra.

Chod úradu budú zabezpečovať Odbor stratégie a rozvoja mesta, Odbor výstavby a dopravy, Odbor investícií a majetku mesta, Odbor životného prostredia, Odbor sociálnych služieb, Odbor školstva, kultúry a športu, Odbor ekonomiky a podnikania, Odbor právny a klientskeho centra, Odbor organizačný a informatiky a Odbor personalistiky a miezd.  Podľa zverejneného rozhodnutia stoja na čele jednotlivých odborov vedúci, ktorých tak bude desať. V rámci referátov majú pôsobiť iba referenti. 

V novej organizačnej štruktúre došlo k odčleneniu stavebných záležitostí a životného prostredie, alebo napríklad k oddeleniu sociálnych služieb a školstva, ktoré zaviedol primátor Tamajka. Novinkou je, že verejné obstarávanie bude podliehať priamo Kancelárii vedenia mesta a nebude súčasťou žiadneho odboru.

Za primátora Cicutta aj Tamjaku existoval Útvar hlavného kontrolóra, kde pôsobili dvaja ľudia. Hlavný kontrolór a kontrolór. Podľa novej organizačnej štruktúry bude na kontrolu hlavný kontrolór sám, bez ďalšieho pracovníka. 

Podľa našich informácií úrad opustili viacerí doterajší vedúci pracovníci dohodami, čím uvoľnili miesta v novej organizačnej štruktúre. Podľa zverejnených dohôd o urovnaní sporových nárokov so zamestnancami, ktorých prepustil primátor Tamajka, podpísaných súčasným primátorom Petrom Jančovičom, má post vedúcej Odboru ekonomiky a podnikania  obsadiť  Lucia Duračková, vedúci Odboru organizačného a informatiky má byť   Alex Klein a post vedúcej Odboru investícii a majetku mesta má od polovice septembra obsadiť Eva Pobjecká. Daniela Ščevková, ktorú prepustil M. Tamajka, sa od septembra vracia ako  asistentka primátora v Kancelárii vedenia mesta a Jana Vitková ako referentka pre architektúru a územné plánovanie na Odbore stratégie. 

-th-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články