Piešťanskí mestskí policajti majú v posledných dňoch plné ruky práce. Kontrolujú dodržiavania opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Dohliadajú na nosenie rúšok na verejnosti, uzatvorenia prevádzok či zákaz zhromažďovania, ale riešia aj ďalšie podnety. Minulý pondelok napríklad zasahovali pri kurióznom prípade. Z Váhu vyťahovali uviaznutého muža.

Chlap sa vraj vo vode chcel umyť, ale spadol a uviazol medzi kameňmi. „Dňa 13. 04. 2020 v čase o 19: 25 hod boli mestskí policajti vyslaní ku Krajinskému mostu, kde mal spadnúť do vody neznámy muž a nemohol sa dostať k brehu. Po príchode na miesto policajtov čakal oznamovateľ a ten hliadke ukázal muža vo vode, ktorému trčala z hladiny iba hlava,“ uvádza sa v správe mestskej polície.

Na jeho záchranu museli použiť lano. „Neznámy muž s hliadkou komunikoval a vravel, že sa nemôže vytiahnuť, pretože má zakliesnenú nohu medzi kameňmi. Pomocou lana sa im nešťastníka podarilo vytiahnuť na breh. Zachránený sa priznal, že sa chcel v rieke Váh umyť, ale zobral ho prúd, zasekol sa a už sa nedokázal sám dostať na breh. V chladnej vode strávil asi dvadsať minút.“

Zdroj: Mestská polícia Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972