S názorom, že mestskí policajti len rozdávajú papuče a spia za Kursalonom, sa stretnete v Piešťanoch pomerne často. Tak, ako v iných povolaniach, výkon je závislý vždy od konkrétneho človeka. Hliadky piešťanskej mestskej polície sa môžu za uplynulých pár týždňov pochváliť viacerými úspešnými zásahmi i záchranou života.

Ešte v decembri bola na políciu nahlásená krádež peňazí z pokladničky v kostole sv. Cyrila a Metoda. Páchateľa vyrušila žena, ktorá ho prichytila a snažila sa od neho peniaze dostať späť. Ten však aj s hotovosťou ušiel. Udalosť sa našťastie zaobišla bez zranení. Farskému úradu bola spôsobená škoda 170 €. Polícia vykonala na mieste ihneď neodkladné a neopakovateľné úkony a vyhlásila po podozrivom pátranie. Muža zadržali po pár hodinách príslušníci mestskej polície a odovzdali príslušníkom Policajného zboru. „Vyšetrovateľ následne obvinil 29 ročného bezdomovca z Piešťan zo zločinu krádeže a spracoval podnet na väzbu. Na základe príkazu súdu bol eskortovaný do výkonu väzby. Za krádež na mieste požívajúcom pietu alebo všeobecnú úctu môže byť uložený trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ informovala krajská hovorkyňa polície, Martina Kredatusová.

Jemne „kuriózny“ prípad sa odohral v potravinách a pohostinstve na Staničnej ulici. Muž tu najskôr ukradol niekoľko čokolád v predajni, ktoré následne ponúkal v blízkom pohostinstve. Ľudia privolali mestskú políciu, ktorá podozrivého odovzdala na obvodné oddelenie. Polícia vec realizovala ako priestupok proti majetku a páchateľ bol vyriešený v blokovom konaní.

Začiatkom roka príslušníci mestskej polície vypátrali osobu, na ktorú bol vydaný príkaz na zatknutie. „Následne ju predviedli na obvodné oddelenie, tu ju príslušníci polície umiestnili do cely policajného zaistenia a odovzdali sudcovi na ďalšie rozhodnutie,“ približuje M. Kredatusová.

Hliadka mestskej polície sa podieľala aj na zadržaní vodiča, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu. 34 ročný muž z Piešťan sa s Citroenom Berlingo otáčal na Dopravnej ulici na mieste, kde je to zakázané. Zastavili ho pri tom mestskí policajti, ktorí privolali hliadku polície obvodného oddelenia. Tá vodiča podrobila dychovej skúške na alkohol, pričom bola pozitívna, s výsledkom 0,79 mg/l, čo je v prepočte 1,65 promile.

Mestskí policajti pred pár dňami zachránili tiež muža, ktorý sedel v naštartovanom aute, avšak na nič nereagoval a išla mu pena z úst. Policajti rozbili zadné okno, otvorili dvere, strnulého muža vytiahli a dali nabok. Následne privolali záchranku, ktorá muža odviezla do nemocnice. Prípad mal šťastný koniec.

Pochvalu za svoju činnosť si vyslúžili piešťanskí mestskí policajti aj od vedenia Obvodného oddelenia Policajného zboru v Piešťanoch, ktoré hodnotí spoluprácu s Mestskou políciou v Piešťanoch ako veľmi dobrú. „Tieto dve zložky komunikujú spolu takmer na každodennej báze a spoločne sa zaujímajú o dianie v meste nielen z hľadiska bezpečnosti a verejného poriadku, ale aj z hľadiska celospoločenského diania a z toho vyplývajúcich priorít. Príslušníci mestskej polície sa iniciatívne zaujímajú o osoby, po ktorých bolo vyhlásené pátranie a sú aj v tejto oblasti polícii vysoko nápomocní. Svojim aktívnym prístupom sa viackrát zaslúžili o vypátranie nezvestných či hľadaných osôb, alebo osôb podozrivých z trestných činov a priestupkov,“ skonštatovala Martina Kredatusová.

-th- Ilustr. foto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972