Piešťanskí mestskí policajti dnes potešili majiteľa Audi A6 s novomestským evidenčným číslom. Auto mu ukradli v sobotu 18. mája. Policajti ho dnes našli aj s pomocou mobilnej aplikácie HAKA.

Audi A6 bolo odcudzené v sobotu večer o 20:00 h. Policajti ho našli pri záhradách neďaleko železničnej trate v Piešťanoch. Pri preverovaní auta použili aplikáciu HAKA – Hľadá sa auto, krádeže automobilov.

O nájdení vozidla informoval administrátor facebookovej skupiny HAKA v pondelok 20. mája popoludní. Mestskí policajti privolali štátnu políciu, ktorá vykonala ďalšie potrebné úkony.

„Vo vozidle bol nájdený aj bicykel. Majiteľ ukradnutého vozidla uviedol, že bicykel nie je jeho. Je teda predpoklad, že je tiež ukradnutý,“ informoval administrátor HAKA Štefan Farkaš. Ak viete komu bicykel patrí môžete kontaktovať HAKA, alebo priamo políciu.

Aplikáciu HAKA si stiahlo už desaťtisíc ľudí. Všetci sa pomocou nej môžu stať „detektívmi“ a odhaliť ukradnuté auto. V databáze aplikácie sa zhromažďujú údaje o kradnutých autách, kde identifikátorom je evidenčné číslo, značka vozidla, farba a taktiež VIN kód.

Pre vysvetlenie systému vzniklo inštruktážne video

-th- Foto: HAKA

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972