Mestské zastupiteľstvo prišlo o ďalšieho poslanca

Mestské zastupiteľstvo prišlo o ďalšieho poslanca

11. septembra 2018 Off Od PNky.sk

Piešťanské mestské zastupiteľstvo prišlo o ďalšieho poslanca. V tomto volebnom období predčasne ukončili svoje pôsobenie už štyria poslanci. Tým štvrtým je Denis Kristek, ktorý dnes oznámil médiam, že mu zanikol mandát z dôvodu zmeny trvalého pobytu. D. Kristek sa podľa jeho vyjadrenia mieni uchádzať v nasledujúcich voľbách o post poslanca v obci Drahovce.

Podľa vyjadrenia D. Kristeka sa už dávnejšie rozhodol, že sa nebude znovu uchádzať o mandát poslanca mestského zastupiteľstva mesta Piešťany v nadchádzajúcich voľbách. „K týmto krokom ma viedli viaceré osobné i rodinné dôvody. Rád by som však v komunálnej sfére pokračoval, preto sa budem uchádzať o mandát poslanca v obci Drahovce. Ďakujem občanom mesta Piešťany za prejavenú dôveru a verím, že v komunálnych voľbách 2018 si zvolia slušných, čestných, zodpovedných a spravodlivých ľudí do poslaneckých radov i do primátorského kresla. Ďakujem kolegom poslancom, členom Komisie pre stratégiu a rozvoj mesta, vedeniu mesta a všetkým pracovníkom mestského úradu a mestských organizácií za spoluprácu. Želám všetkým veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote,“ napísal vo svojom vyjadrení D. Kristek.

Náhradníkom na uvoľnený post je Ján Krupa, ktorý kandidoval do MsZ v roku 2014 za KDH. Ak prijme uvoľnený post, poslanecký sľub by mal zložiť na septembrovom zastupiteľstve a októbrové MsZ by malo byť jeho druhým a zároveň posledným v tomto volebnom období. KDH ho už predstavilo aj ako kandidáta v nasledujúcich novembrových voľbách, takže ak mu vyjadrí svoju dôveru opäť dostatok obyvateľov, bude môcť vo výkone poslaneckej práce pokračovať ďalšie roky.

Ján Krupa pracuje ako lekárnik, aktuálne je členom komisie MsZ pre zdravotníctvo, sociálne veci a bývanie.

-th-