Na verejný poriadok budú na sídliskách Adam Trajan a Juh od 1. apríla dohliadať nepretržite dvaja mestskí policajti, v budove deviatej základnej školy totiž začne fungovať nové vysunuté pracovisko. V novom okrsku mestskej polície bude slúžiť sedem jej príslušníkov, ktorí budú pracovať vždy vo dvojiciach a v dvoch dvanásťhodinových smenách. 

„Vytvorenie nového okrsku si zatiaľ nevyžiadalo žiadne náklady. Nemení sa počet mestských policajtov a prenájom priestorov je za symbolickú sumu. Prínosom je aj to, že policajti budú úradovať priamo v priestoroch základnej školy. Mestskí policajti totiž vyvíjajú aj rôzne aktivity zamerané na prevenciu kriminality, kde priamo spolupôsobia pri prednáškach príslušníkov prevencie kriminality na školách. Účelom zriadenia okrsku je priblížiť sa k občanom a rýchlejšie riešiť vzniknuté problémy v najľudnatejšej časti mesta,“ uviedla na stránke Mesta Piešťany hovorkyňa Eva Bereczová.

Väčšinu pracovného času budú príslušníci mestskej polície podľa informácií zverejnených na stránke mesta hliadkovať v teréne na sídliskách Adam Trajan a Juh. V lokalitách budú kontrolovať dodržiavanie verejného poriadku, nočného pokoja a chrániť majetok mesta a občanov. Stretnúť ich budete môcť aj v novozriadenej kancelárii, kde budú vo vyhradených úradných hodinách prijímať podnety od samotných občanov.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972