Piešťany dostali ďalších 600 tisíc eur z eurofondov na chodníky, osvetlenie a zeleň na Bratislavskej ceste, kde sa má vyriešiť aj problém cyklistov. Po získaní eurodotácií na projekty cyklotrás na A. Hlinku a Krajinskej ceste je to tretí podporený projekt v Piešťanoch v poslednom období. Pri týchto dvoch cyklotrasách podporených vlani už mesto v apríli hľadalo dodávateľa, momentálne je však súťaž vypísaná nanovo.

„Piešťany sa uchádzali o nenávratný finančný príspevok s projektom vybudovania cyklotrasy na Bratislavskej ceste v treťom kole v rámci výzvy Zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy (predovšetkým cyklistickej dopravy) na celkovom počte prepravených osôb. Výstavba sa dotkne časti od križovatky s Krajinskou cestou po križovatku s ulicou A. Hlinku. Ide o úsek dlhý 1115 metrov,“ informovalo Mesto Piešťany na svojej webovej stránke.

Projekt zahŕňa okrem vybudovania spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov aj rekonštrukciu osvetlenia a výsadbu zelene. Celkové schválené oprávnené výdavky projektu sú v sume 603 440,41 eura, z čoho bude 573 268,39 eura zaplatených z eurofondov.

Podľa zverejnených informácií z dôvodu minimalizácie dopadov na organizáciu doprav má byť stavba rozdelená na 3 časti, ktoré budú ohraničené existujúcimi križovatkami. V prvej etape by tak mal byť realizovaný úsek medzi križovatkami ulíc Krajinská a D. Tatarku, v druhej etape D. Tatarku a Teplická – Staničná a v tretej etape pôjde o úsek medzi križovatkami Teplická – Staničná a A. Hlinku. Podľa úradu má realizácia projektu odštartovať na prelome augusta a septembra.

Mesto Piešťany získalo vlani z eurofondov 577-tisíc eur z celkovej hodnoty 607-tisíc na realizáciu 2,5 km cyklochodníkov na A. Hlinku a Krajinskej ceste. Súťaž na dodávateľa realizácie bola spustená v marci s možnosťou prihlásiť sa do 23. apríla. Aktuálne je súťaž vyhlásená nanovo. Zverejnená bola 11. júna, pričom záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do 4.júla.

th/TS Foto: mf

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972