V sobotu 15. decembra sa má v Piešťanoch uskutočniť podujatie Krampus – Pochod čertov. Mesto Piešťany zverejnilo na svojej webovej stránke oznam, ktorý vyzýva rodičov, aby zvážili účasť s deťmi.

Sobotňajší program v centre Piešťan začína popoludní o 13-tej hodine. Účinkovať v ňom budú country skupina Rovers a detský folklórny súbor Verešvaran. „Nakoľko sa časť programu uskutoční aj pochodom masiek centrom mesta s predpokladaným začiatkom o 17.00 h., touto formou si dovoľujeme obrátiť sa na rodičov detí a iných zákonných zástupcov neplnoletých osôb, aby zvážili, či je prípadná účasť na takom podujatí pre ich deti vhodná,“ znie oznam na webovej stránke Mesta Piešťany. Po pochode bude program pokračovať v pekelnom stane, ktorý je postavený na Námestí J. Murgaša až do neskorých nočných hodín.

„Chcem poprosiť všetkých obyvateľov mesta Piešťany o pokoj a kľud. Ja to hovorím stále, že tie výmeny názorov na sociálnych sieťach nie sú zrovna pokojné a vyvolávajú naozaj nie dobrú atmosféru a toto je to, čo mňa osobne v tejto chvíli trápi,“ vyjadril sa primátor Peter Jančovič na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Organizátori očakávajú v Piešťanoch tisíce návštevníkov. Na to, aby mohli podujatie v centre mesta usporiadať, potrebovali okrem splnenia iných povinností aj rozhodnutie na zvláštne užívanie miestnych komunikácií, ktoré podpísal exprimátor Miloš Tamajka so súhlasom Okresného riaditeľstva PZ SR, dopravný inšpektorát Trnava.

REKLAMA

V zmysle rozhodnutia môžu využiť na konanie podujatia Rázusovu ulicu, časť Námestia slobody (od MK Rázusova po okružnú križovatku s MK Nitrianska a Teplická), časť ulice Nitrianska ( od okružnej križovatky s MK Teplická a Námestie slobody po priechod pre chodcov situovaný oproti hlavnému vstupu do AUPARKU) a časť ulice Teplická (od okružnej križovatka s MK Nitrianska a Námestie slobody po vstup do objektu AUPARK). Pre potreby konania akcie majú byť z dôvodu bezpečnosti osadené zábrany, ktoré budú oddeľovať účinkujúcich od divákov. Organizátori majú zabezpečiť dostatočný počet ľudí kvalifikovaných usporiadateľov, ako počas  akcie nesmie byť na cestách a miestnych komunikáciách  v okolí konania akcie  ohrozená  bezpečnosť cestnej premávky a chodcov. Bezpečnosť cestnej premávky na priľahlých cestách a miestnych komunikáciách má byť zabezpečená organizátorom v spolupráci so štátnou a mestskou políciou.

Počas vlaňajšieho Krampusu v Piešťanoch kolabovala doprava a kolóny siahali cez Krajinský most až na Banku. Tento rok vyzývajú organizátori návštevníkov, aby pokiaľ môžu, uprednostnili pri ceste do Piešťan hromadnú dopravu ako vlaky a autobusy. Vodičom odporučili cez sociálne siete, aby na zaparkovanie použili parkoviská mimo centra mesta, napríklad pred nákupnými centrami, keďže je podľa nich pravdepodobné, že parkoviská v centre budú preplnené a budú sa tvoriť kolóny.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972