Mesto spustilo novú webstránku

Mesto spustilo novú webstránku

1. júna 2015 Off Od PNky.sk

Deväť mesiacov po podpise zmluvy so spoločnosťou Galileo Corporation dnes Mesto Piešťany spustilo na ostro novú webovú stránku. Obsah je rozdelený na kategórie Správy, Mesto, Občan, Samospráva, Zasadnutia a Kontakty. Podľa zverejnených zmlúv má byť cena 4463 eur, reálne faktúry ešte zverejnené neboli. Jedinou zverejnenou platbou spoločnosti Galileo Corporation je faktúra zo 14. mája, za výrobu interaktívnej turistickej mapy spolu s ročnou licenciou na jej používanie, v hodnote 1400 eur.

web pn2

 

Internetová prezentácia podľa zmluvy obsahovať základné moduly vo verzii Premium v celkovej hodnote 1125 eur. Doplnkové moduly mali stáť  3338,10 eur. Ich súčasťou je napríklad modul Seniori, ktorý je prispôsobený obsahovo aj formou zobrazenia pre jednoduchšie čítanie a orientáciu v texte. Jeho cena je 315 eur. Aby boli informácie zo stránky dostupné aj slabozrakým a nevidiacim obsahuje aj modul Hovorené slovo. Ten umožňuje pomocou syntézy reči predčítať nahlas zverejnené texty. Jeho cena je taktiež 315 eur.

Podľa zmluvy by mal web obsahovať aj elektronický teplomer, zaznamenávajúci v pravidelných intervaloch aktuálnu teplotu a vlhkosť do prehľadných grafov (cena 449 eur), či Diskusné fórum (149 eur), ktoré zatiaľ nie sú dostupné.

web pn mapaTakto vyzerá interaktívna turistická mapa

Na stránke je implementovaný prekladač od firmy Google, ktorý prekladá automaticky zadané textové informácie. Stránka má responzívny webdesign pre lepšie prehliadanie v mobiloch a na tabletoch.

Cena za ročnú prevádzku internetovej prezentácie a za poskytovanie webhostingových služieb týkajúcich sa prevádzky internetovej prezentácie podľa zverejnenej zmluvy bude 1500 eur.

Spoločnosť Galileo Corporation vytvorila niekoľko desiatok internetových prezentácií pre české a slovenské samosprávy. Jej webstránky získali niekoľko ocenení v súťaži Zlatý erb.

-th-

Čítajte tiež:

Mesto Piešťany chystá novú web stránku, domáce firmy o tom nevedia