Mesto sa pýta v ankete verejnosti, aká má byť hĺbka nového bazéna

Mesto sa pýta v ankete verejnosti, aká má byť hĺbka nového bazéna

15. februára 2017 Off Od PNky.sk

Radnica dnes na svojej webovej stránke zverejnila článok a anketu Aký bazén je pre Piešťany najpotrebnejší? Vedenie mesta sa v  nej pýta verejnosti, či plánovaná dvadsaťpäťka pri futbalovom štadióne má mať hĺbku 1,2 až 1,6 m vhodnú pre plavcov, alebo 1,85 m, ktorá vyhovuje vodným pólistom.

piestany5

Podľa vyjadrenia hovorkyne Evy Bereczovej na webstránke mesta sú Piešťany k výstavbe vlastnej mestskej plavárne najbližšie za posledné roky. Aktuálne sa čaká na výsledok žiadosti o finančnú podporu z eurofondov, pričom v prípade negatívnej odpovede je mesto pripravené vziať si úver. „Otázkou však zostáva, aké parametre má mať plavecký bazén. Má uspokojiť verejnosť alebo športovcov? A dá sa vôbec uspokojiť oba tábory?“ pýta sa E. Bereczová.

Mesto prebralo projekt, ktorý pripravoval vlani súkromný investor, ale nepodarilo sa nájsť spôsob jeho financovania spolu so zábezpekou za pozemok pri futbalovom štadióne počas výstavby. Radnica vlani tesne pred podaním žiadosti o dotáciu v sume viac ako 800 tisíc eur v rámci projektu cezhraničnej spolupráce Interreg SK – HU, objednala architektonickú štúdiú – Mestská Plaváreň a wellness Piešťany od architekta Karola Jakubca, ktorý pripravoval projekt pre spoločnosť Bazenprojekt. Zaplatila za ňu 18-tisíc eur. Ďalšie prostriedky si vyžiada projektová dokumentácia pre stavebné povolenie.  Celkové plánované náklady na realizáciu plavárne sú približne 2,8 milióna eur.

Projekt počíta s plaveckým bazénom s dĺžkou 25 metrov a trinásťmetrovým výukovým bazénom. Súkromný investor plánoval hĺbku bazéna 1,2 až 1,6 metra. Vodnopólisti potrebujú bazén s  minimálnou hĺbkou 1,85 metra v celej dĺžke bazéna. Vedenie mesta má aktuálne problém s tým, že hlboký bazén je však finančne náročnejší na výstavbu i na prevádzku a nemusí vyhovovať rekreačným plavcom.

Pýta sa preto – Aký bazén by bol teda pre piešťanské plavecké centrum najideálnejší? Aký bazén potrebujú Piešťany?
Dvadsaťpäťmetrový s hĺbkou 1,2 až 1,6 metra, teda s pozvoľným vstupom
Dvadsaťpäťmetrový s hĺbkou 1,85 metra v celej dĺžke bazéna
Obe varianty počítajú aj s výukovým bazénom.

-th- Vizualizácie: Karol Jakubec