Mesto ponúkne aplikáciu BeeSafe, prepojenú aj na mestskú políciu

Mesto ponúkne aplikáciu BeeSafe, prepojenú aj na mestskú políciu

20. novembra 2015 Off Od PNky.sk

Mesto Piešťany plánuje predstaviť novú mobilnú aplikáciu BeeSafe v rámci Pilotného projektu zvyšovania bezpečnosti občanov dnes popoludní o 14,0 h v zasadačke Mestského úradu. Podľa tlačovej správy sú Piešťany prvým mestom, ktorého obyvatelia budú môcť túto aplikáciu využiť zdarma a bude prepojená aj na mestskú políciu.

unnamedAko sme si vyskúšali v redakcii, mobilná aplikácia BeeSafe je jednoduchá, zadarmo, nenáročná na používanie a dostupná tak pre používateľov Android ako aj iOS smartfónov. Po rýchlej inštalácii zadá používateľ svoje meno, telefónne číslo a e-mail, ešte je potrebné povoliť spustenie GPS a zadať kontakt na človeka, ktorý bude v prípade núdze kontaktovaný. Program s jednoduchým princípom fungovania vám následne pomôže zvýšiť vašu bezpečnosť. Podľa tvorcov mobilnej aplikácie Michala Káčerika a Petra Stražovca, ktorí ju predstavili v rámci svojho startup projektu a výhody i to, ako vznikala, uviedli v rozhovore na stránke www.startitup.sk , aplikácia funguje na podobnom princípe ako keď rušňovodič vo vlaku musí pravidelne stláčať tlačidlo, aby potvrdil, že je pri vedomí. „Alebo napríklad aj ako automatické sledovanie vodičov v moderných autách pri prevencii proti mikrospánku. Aplikácia požaduje od užívateľa pravidelnú aktivitu . Aktuálne využívame aktivitu na telefóne. Na Androide je možné využívať aj tlačidlá hlasitosti alebo tlačidlá na slúchadlách, či potrasenie telefónom. Pracujeme aj na integrácií bluetooth zariadení, ktoré budú slúžiť na monitorovanie aktivity. Napríklad prstene alebo prívesky, ktoré dotykom zaznamenávajú aktivitu,“ vysvetľujú. Ich cieľovou skupinou sú najmä ženy od 18 do 25 rokov.

 

V praxi teda aplikácia funguje asi takto: Keď sa vyberiete nočným mestom spustíte stopky, ktoré po uplynutí času pošlú automaticky sms vybratému priateľovi o tom, že sa nachádzate v nebezpečenstve. Správu môžete poslať aj hneď, pričom máte desať sekúnd na potvrdenie jej odoslania. V prípade, že išlo o planý poplach, môžete pohotovosť jedným dotykom zrušiť.

mapa„Pre Mesto Piešťany je jednou z priorít zvyšovanie bezpečnosti pre svojich občanov, pričom prevencia a predchádzanie trestným činom je najvyšším záujmom. Piešťany sú prvé mesto na Slovensku, ktoré spustí systém BeeSafe pre svojich občanov bezplatne v spolupráci s mestskou políciou. Mesto Piešťany sa nachádza na mape kriminality, ktorú uvádza Ministerstvo vnútra na svojej oficiálnej stránke, opakovane v červených číslach. Je v záujme mesta meniť tento nepriaznivý stav, aby sa z mesta Piešťany stalo mesto bezpečné pre svojich občanov i návštevníkov,“ uvádza hovorkyňa Eva Bereczová.

-ad/lt-, Zdroj: Tlačová správa Mesto Piešťany, foto: Google Play, www.minv.sk