Mesto počas OLKS „praskalo vo švíkoch“, program je pripravený aj na nedeľu

Mesto počas OLKS „praskalo vo švíkoch“, program je pripravený aj na nedeľu

5. júna 2016 Off Od PNky.sk

Aj popoludňajší program jubilejného 25. ročníka Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v sobotu 4. júna, ktorý doplnili sprievodné podujatia, bol tento rok naozaj bohatý a centrum mesta opäť „praskalo vo švíkoch“. Atmosféra podujatia však mala pokojný priebeh a hoci od obeda sivá obloha hrozila dažďom, svätý Peter zrejme držal nad Piešťanmi svoj dáždnik a okrem ojedinelých kvapiek pršať začalo, až keď dohral Desmod. Vystúpenia by mali pokračovať i v nedeľu popoludní, pripravené sú súbory z partnerských miesta a to najlepšie z domáceho folklóru.

IMG_3018Po slávnostnom sprievode, pokrstení maskota si mohli návštevníci Piešťan vybrať okrem vystúpení v Hudobnom pavilóne aj návštevu ďalších podujatí ako napríklad 70-ku Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera, ktorá svoje októbrové výročie oslavovala trochu v predstihu s verejnosťou na Námestí slobody (viac informácií prinesieme v samostatnom článku). Návštevníci ocenili napríklad tanečné vystúpenie skupiny VIP Crew a publikum roztancovala aj trojica hercov – Peter Makranský, Martin Kaprálik a Pavol Plevčík, ktorá zaspievala najmä piesne z muzikálu Boyband.

Pri Dome umenia sa na charitatívnom podujatí Deň s ozbrojenými zložkami mohli deti vyšantiť v hasičskej pene, alebo na veľkej šmykľavke v tvare hasičského auta. Atrakcie pre najmenších boli pripravené aj v mestskom parku, spolu so stánkami s rôznym občerstvením a toaletami. Ďalšie podujatia sa počas dňa konali aj na Lodenici a na Váhu sa už od rána premávali dračie lode.

IMG_2953IMG_3027IMG_2996IMG_3026

IMG_2915IMG_2912IMG_3037IMG_3032IMG_3041

IMG_3061IMG_3072

Podvečer si opäť najmä deti vychutnali vystúpenie malého žieňaťa s veľkým hlasom – víťazky SuperStar Emmy Drobnej. Hoci mladá superstaristka zvolila trochu komornejšie vystúpenie, i s elektronickým „podmazom“, jej spevu nebolo naozaj čo vytknúť.

IMG_3117IMG_3119Headliner večera, skupina Desmod ukázala, že naživo im to ide naozaj dobre.  Napriek tomu, že sme zaznamenali aj na našej FB stránke viaceré výčitky organzátorov k tomuto výberu, spevák Kuly nakoniec „dostal“ väčšinu z tých, ktorí prišli. A bolo ich naozaj neúrekom. Práve na večerné vystúpenie prúdili do mesta všetkými cestami a cestičkami rôznorodé skupinky, ktoré doslova zaplnili každé voľné miestečko a na sedenie či státie využili aj trávnaté plochy. „Desmoďáci“ vytiahli všetky svoje hity, a diváci tak spievali s nimi, či už „neverím, že si nebola“ alebo „zhorí, všetko, čo mám“, ale pridali i niekoľko noviniek. Počasie bolo včera k Piešťanom milosrdné a pršať začalo až v závere večera.

Ako to včera popoludní v meste vyzeralo, si môžete pripomenúť aj v našom fotovýbere:

P1040234 IMG_2933IMG_2946 IMG_3057IMG_3054

IMG_3086IMG_3093

IMG_3101 IMG_3120IMG_3118IMG_3112IMG_3102IMG_3110IMG_3135IMG_3136IMG_3137

IMG_3122IMG_3125IMG_3127Program pod holým nebom je pripravený aj na nedeľu popoludnia. Predstaviť by sa v ňom mali už od druhej popoludní vybrané súbory z partnerských miest Luhačovice, Poděbrady, Hajdúnánás, Heinola, Ustroń a mestskej časti Pekingu – Xicheng. Ochutnávku zo svojho programu Kultúrny Peking, mnohoraký Xicheng včera ukázali čínski umelci i počas predstavenia účastníkov sprievodu. Okrem nich sa predstavia folkloristi z poľskej Ustrone, maďarský Hajdunanášsky tanečný súbor, Symfonický orchestr Gymnázia Jiřího z Poděbrad, ako aj Pěvecký sbor Leoše Janáčka z Luhačovíc. Po nich príde na rad vystúpenie najlepších domácich folkloristov: Slnečnica, Žito, Ľudová hudba Petra Obucha a Máj. Po celonočnom daždi a výstrahách meteorológov, ktorí varujú pred búrkami, zostáva len dúfať, že sa nad organizátormi nebo ešte raz zmiluje a vystúpenia sa budú môcť konať.

IMG_2927

-ad-