Radnica pripravuje v mesiaci máj vydanie novej spoločensko-edukačnej hry, ktorá bude niesť názov Zábavné putovanie mestom Piešťany. Jej hlavnou úlohou je poskytnúť hravou i zábavnou formou obyvateľom a návštevníkom informácie o meste, jeho histórii, kultúre, prírodných krásach a významných osobnostiach. Hru bude tvoriť hrací plán, figúrky a 156 textových i obrázkových vedomostných kariet. 

„Zámerom tohto projektu je vzdelávať našu mládež o Piešťanoch, zábavnou a hravou formou. Určená bude však nielen pre mládež, ale i širokú verejnosť. Zábavné putovanie mestom Piešťany plánujeme distribuovať do všetkých piešťanských škôl, no zároveň bude slúžiť aj širokej verejnosti na rôznych spoločenských podujatiach, či v mestských organizáciách pôsobiacich v Piešťanoch, uvádza na webových stránkach mesta Lenka Slimáková.

Hráči získajú prostredníctvom stolnej hry množstvo zaujímavých informácií  z minulosti, ale aj súčasnosti. Budú môcť spoznávať vzácne architektonické pamiatky, okolitú prírodu, ale aj výnimočné osobnosti, dôležité historické udalosti, reálne príbehy i staré legendy. Hra má byť pre 2 až 6 hráčov a zahrať si ju budú môcť deti vo veku od 10 rokov.

-lt/Zdroj a grafika: Mesto Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972