Mesto Piešťany aktuálne nemá svojho zástupcu v predstavenstve Trnavskej vodárenskej spoločnosti. Vo štvrtok 7. novembra mimoriadne zasadne mestská rada počas rokovania zastupiteľstva, aby poslancom odporučila nomináciu. Radnica zverejnila materiál na rokovanie, ktorý by malo následne prerokovať zastupiteľstvo, avšak konkrétne meno potencionálneho zástupcu Piešťan v štatutárnom orgáne spoločnosti, v ňom zverejnený nie je.

Mesto Piešťany ako akcionára spoločnosti TAVOS zastupuje vo valnom zhromaždení primátor Peter Jančovič. Ten je zároveň členom dozornej rady, ktorú tvorí deväť osôb. Za jej člena bol nominovaný uznesením Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany č. 38 z 11. apríla tohoto roka. 

Členmi predstavenstva Trnavskej vodárenskej spoločnosti sú aktuálne  predseda Ing. Radovan Foltinský, podpredseda Ing. Vladimír Púčik a členovia PhDr. Július Zemko, Ivan Šiška a PhDr. Karol Zachar.

Poslanci zastupiteľstva sa k tejto téme stretli s vedením mesta na pracovnom rokovaní 29. októbra. Na ňom riešili možné nominácie. Podľa našich informácií sa hovorilo, že by mohol samosprávu v predstavenstve zastupovať niektorý z poslancov. Konkrétne meno sa do materiálu na rokovanie nedostalo, píše sa v ňom len, že  viceprimátor Michal Bezák predkladá  materiál za účelom poskytnúť možnosť schváliť navrhovanú nomináciu prípadne iné nominácie. Kto by mal teda zastupovať Mesto Piešťany v predstavenstve TAVOS, sa dozvieme zajtra.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972