Connect with us

Aktuality

Mesto má novú prednostku, úrad už pozná

Published

on

Po odchode prednostky Mestského úradu v Piešťanoch Denisy Bartošovej povedie úrad nová šéfka. Dáša Reháková (39 r.) pochádza z obce Banka pri Piešťanoch. Počas 18 rokov profesionálnej praxe pôsobila v rôznych oblastiach, no najmä v oblasti projektového manažmentu, ktorému sa venuje posledných viac ako desať rokov, ale aj v oblasti regionálneho rozvoja, PR, komunikácie a medzinárodných vzťahov.

mestsky urad

Z profesionálneho životopisu novej prednostky:

Pôsobila na projektových manažérskych pozíciách v spoločnostiach Accenture Slovakia (2014), AT&T Global Network Services Slovakia (2012-2014), na pozícii ekonomicko-politickej analytičky Veľvyslanectva Kórejskej republiky v Bratislave (2010-2012). V rokoch 2007 – 2010 pracovala na poste projektovej manažérky v regionálnom centre Rozvojovej organizácie OSN v Bratislave (United Nations Development Programme BRC), kde mala na starosti projektové portfólio na Cypre a medzinárodný Európsky projekt zameraný na poľnohospodárstvo, ako aj spoluprácu v oblasti PR a komunikácie v UNDP v rámci Európy. Bola zodpovedná za marketing a distribúciu medzinárodného vedeckého časopisu UNDP “Development and Transition Newsletter”.

V období rokov 2003 – 2007 pôsobila na Mestskom úrade v Piešťanoch na referáte stratégie ako projektová manažérka mesta, podieľala sa na vypracovaní Stratégie rozvoja regiónu Piešťany do roku 2020, a tiež zabezpečovala propagačnú činnosť mesta v oblasti cestovného ruchu. Predtým  takmer päť rokov pracovala v spoločnosti Daewoo Motor Slovakia ako asistentka viceprezidenta a obchodno-marketingového oddelenia. Počas štúdia na Vyššej odbornej škole Manažmentu cestovného ruchu na Hotelovej akadémii v Piešťanoch praxovala v Slovenských liečebných kúpeľoch v Piešťanoch a v cestovnej kancelárii AlSawan.

REKLAMA

Slniecko

Je absolventkou Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch a Vyššej odbornej školy Manažmentu cestovného ruchu na Hotelovej akadémii v Piešťanoch. V roku 2005 absolvovala inžinierske štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave na Obchodnej fakulte, odbor Obchodné podnikanie a cestovný ruch.  Po ukončení štúdia na EUBA pokračovala na dvojročnom doplňujúcom pedagogickom štúdiu na Žilinskej univerzite v Žiline. V roku 2012/2013 absolvovala prvý rok štúdia PhD na EUBA. Vlastní viacero certifikátov z rôznych oblastí, medzi nimi i PRINCE2 Foundation Certificate, ktorý je jedným z dvoch najuznávanejších medzinárodných certifikátov projektového manažmentu.  Ďalším významným je certifikát udelený Centrom rozvoja samospráv a Public Affairs Office Veľvyslanectva USA v Bratislave s názvom „Komunikácia, komunitné vzťahy a public relations pre mestá“.

V roku 2007 sa stala  členkou prestížneho German Marshall Fondu USA, ktorý združuje mladých lídrov Európy za účelom podpory transatlantickej spolupráce,  a zúčastnila sa profesionálnej stáže v USA pod záštitou tohto fondu.

V období rokov 2006 – 2010 bola poslankyňou v obecnom zastupiteľstve Obce Banka. Hovorí plynule anglicky, nemecky a rusky.

(inf)

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články