V priestoroch Mestského kultúrneho strediska je na 7. marca naplánované „povolebné stretnutie“ s predstaviteľmi strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Radnica sa snaží zabrániť konaniu tohto podujatia v mestských priestoroch, pričom argumentuje tým, že „extrémistov“ v meste nestrpí. Podľa vyjadrenia hovorkyne Evy Bereczovej išlo pravdepodobne o neadekvátne posúdenie nevhodnosti umiestniť takéto stretnutie práve v Piešťanoch, ktoré si niekoľkokrát do roka uctí pamiatku občanov, ktorí boli prenasledovaní, umučení, či zavraždení nacistickým režimom v období 2. svetovej vojny a Slovenského štátu.

IMG_9237_resize

„Pravdepodobne išlo o neadekvátne posúdenie nevhodnosti umiestniť takéto stretnutie práve v Piešťanoch pracovníkmi kultúrneho strediska. Piešťany si totiž každoročne niekoľkokrát uctia občanov, ktorí boli prenasledovaní, umučení, či zavraždení nacistickým režimom. V našom meste je vybudovaný Pamäťník holokaustu. Mesto si každoročne pripomína Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Podplukovník Vojtech Ábel bol vlani vymenovaný za Čestného občana mesta in memoriam. Takisto v minulom roku bola na Winterovej ulici odhalená pamätná tabuľa dcére Ľudovíta Wintera Márii Schulzovej. Kameň “stolperstein” bol vložený do chodníka pred dom, v ktorom vyrastala, aby sa nezabudlo nielen na ňu, ale ani na všetky hrôzy vojny, počas ktorej zomreli a boli zavraždené milióny ľudí,“ uvádza na stránkach mesta Eva Berezcová.

Predstavitelia Mesta Piešťany chcú na dnešnom stretnutí hľadať spôsob, ktorým by zabránili konaniu „povolebného stretnutia“ predstaviteľov strany ĽsNS s obyvateľmi, ktorého sa mali zúčastniť Marian Kotleba a Milan Uhrík. Radnica na svojich stránkach informovala o tom, že o mítingu sa dozvedela v piatok 24. februára popoludní z médií, pričom sa rozhodla vyjadriť rázny nesúhlas s jeho konaním v priestoroch Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany. O tom ako dnešné stretnutie predstaviteľov mesta dopadlo a či bude podujatie v Mestskom kultúrnom stredisku nakoniec zrušené prinesieme informácie v ďalšom článku.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972