Connect with us

Aktuality

Mesto „hľadá“ dodávateľa na cyklochodníky

Published

on

Mesto Piešťany „hľadá“ dodávateľa realizácie cyklochodníkov v celkovej dĺžke 2,5 km, na ktoré získalo dotáciu z eurofondov vo výške 577-tisíc eur. Celkovo sú náklady projektu odhadované na 607-tisíc eur, pričom rozdiel financuje Mesto Piešťany zo svojho rozpočtu. Záujemcovia o výstavbu chodníkov na ulici A. Hlinku a na Krajinskej majú možnosť prihlásiť sa do súťaže do 23. apríla.

Pri vyhodnotení súťaže bude mať  celková cena v € bez DPH váhu pre hodnotenie 70% a lehota realizácie v dňoch 30%.

Cyklistický chodník Krajinská cesta v Piešťanoch je naprojektovaný v štyroch častiach. Vrámci aktuálneho projektu sa riešia dva úseky – sídlisko JUH – KOMENSKÉHO UL. a KOMENSKÉHO Ul. – DLHÁ UL.  Začiatok cyklistickej trasy je za obytným domom Bratislavská č. 113 s napojením na jestvujúcu spevnenú plochu, ďalej pokračuje v zelenej ploche medzi Krajinskou cestou a sídliskom JUH. V tomto úseku je riešený samostatný cyklistický chodník. Za priechodom pre chodcov cez Krajinskú cestu (v blízkosti MK Komenského) pokračuje cyklistický chodník popri chodníku pre peších (oddeleným deliacim pásom) až po MK Dlhá, kde sa napojí na jestvujúci cyklistický chodník popri potoku Dubová.

Cyklistická trasa Dopravná – Sasinkova je riešená popri komunikácii A. Hlinku v úseku od ulice Dopravná pri železničnej a autobusovej stanici Piešťany s napojením na jestvujúci cyklistický chodník popri potoku Dubová. Celková dĺžka trasy je 1 613,4 metrov. Cyklistický chodník je riešený rozšírením jestvujúcich chodníkov pre peších tak, aby spĺňali základné normové požiadavky pre súbeh cyklistickej a pešej premávky a bez zásahu do vzrastlej zelene. Cyklistické chodníky, ktoré budú situované po oboch stranách tejto komunikácie sú riešené ako jednosmerné. Z tohto dôvodu sú v rámci projektu riešené aj priechody pre cyklistov cez komunikáciu A.Hlinku vrátane priechodov pre cyklistov cez križovatku riadenú cestnou svetelnou signalizáciou (križovatka A.Hlinku – Žilinská cesta). 

Detaily projektových dokumentácií si môžete pozrieť tu.

Mesto v týchto dňoch pripravuje taktiež verejné obstarávanie na dodávateľa realizácie cyklochodníkov na Bratislavskej ulici. Obstarávateľom má byť spoločnosť Externé obstarávanie s r.o., ktorá za svoje služby dostane 2040 eur. Na realizáciu cyklochodníkov na Bratislavskej je v rozpočte Mesta Piešťany vyčlenených 300-tisíc eur z úverových zdrojov. Mesto sa snažilo aj na tento chodník spolu s časťou Kolookruhu získať prostriedky z eurofondov, avšak žiadosť vo výške cez 900-tisíc eur nebola úspešná. 

-red- Zdroj: www.piestany.sk, evo.gov.sk Foto: Michal Fiala

Aktuality

Test

Published

on

test

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna.

Published

on

By

dfgd gd fgdfg dfgdfgd gfg

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.