Medvedík čistotný vliezol do cukrárne

Medvedík čistotný vliezol do cukrárne

29. júla 2017 Off Od PNky.sk

Už viac ako mesiac sa po Piešťanoch šíria správy o pohybe medvedíkov čistotných. Najskôr ich spozorovali na Vážskom ostrove, kde pravdepodobne ušli chovateľovi. V uplynulých dňoch sa medvedík čistotný objavil aj v meste a na Kúpeľnom ostrove. Včera na ostrove dokonca vliezol do cukrárne s kaviarňou.

Prevádzkovatelia cukrárne sa z návštevy tešili, i keď im priniesla prácu v podobe nutnej dezinfekcie priestorov. Určite to však stálo za to, pretože vďaka videu, ktoré sa im podarilo nahrať a ktoré následne zavesili na sociálnej sieti, majú o reklamu novej prevádzky postarané.

Medvedík čistotný je síce milé zviera, ale podľa nariadenia EÚ o prevencii a regulácii škodlivých druhov, ktoré rieši obmedzenie nepôvodnej fauny a flóry, by mal z Európy vymiznúť. Chovatelia a zoologické záhrady by mali zabezpečiť, aby sa už nerozmnožovali a postupne musia ukončiť ich chov.

Ide totiž o invázny druh, ktorý podľa odborníkov ohrozuje ekosystém či hospodárstvo krajín. Európska únia chce takéto živočíchy a tiež rastliny vytlačiť zo starého kontinentu. Týka sa to tiež napríklad korytnačky písmenkovej, ktorá žije v jazierkach na Kúpeľnom ostrove.

-th-  Video a reprofoto: FB Elizabeth cukráreň a kaviareň