V Hlohovci bude v prvý májový víkend viac dievčat na meter štvorcový ako v ktoromkoľvek inom meste na Slovensku. Pricestuje sem 33 súborov mažoretiek z celého Slovenska od západu až po východ. Dôvodom sú Majstrovská Slovenska v mažoretkovom športe, ktoré konajú v našom meste počas víkendu od 5. – 6. mája 2018.

Pri tejto príležitosti sa mažoretkové súbory verejnosti predstavia už v piatok 4. mája 2018 od 17:30 v sprievode mestom a vystúpeniami na Námestí sv. Michala. V sprievode bude asi 600 mažoretiek, ktoré budú prechádzať mestom za doprovodu
bubnovou šou. Vyrazia na pešej zóne od základnej školy na ulici M. R. Štefánika s cieľom na Námestí sv. Michala. Tu sa mažoretky krátko predstavia. Zaznie úplne nová hymna Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe, ktorú zaspievajú Hlohovčatá.

Na pódiu sa predstavia deti z rôznych súborov z Hlohovca. Zaspieva Igor Ignasio Pavelek z Trnavy. Na záver bude krátka diskotéka pre mažoretky spolu s laserovou šou.

V sobotu 5. mája o 8:30 bude slávnostné otvorenie Majstrovstiev v športovej hale na Zábraní a hneď od rána sa začne súťažiť. Súťaž bude prebiehať i v nedeľu.

V posledný večer, pred slávnostným vyhlásením výsledkov, bude mať krátky koncert Dominika Mirgová. Podrobný program nájdete na stránke Asociácie www.amas.sk. Z celého podujatia bude bežať online stream, ktorý môže sledovať každý, kto chce vidieť ako to v športovej hale prebieha, ale nemôže sa priamo zúčastniť.

Piatkový mažoretkový sprievod mestom spôsobí v čase od 17:30 aj obmedzenia v doprave. Mažoretky budú prechádzať naprieč hlavným ťahom mestom, cez cestu II/507. Doprava bude v tomto čase riadená a regulovaná políciou. Zároveň bude v piatok podvečer pre dopravu uzatvorená aj časť Námestia sv. Michala.

„Dovoľujeme si vodičov prechádzajúcich Hlohovcom požiadať o porozumenie a trpezlivosť počas dopravných obmedzení a zároveň vás všetkých pozývame na dvojdňovú súťažnú prehliadku mažoretiek z celého Slovenska v športovej hale na Zábraní v Hlohovci,“ hovorí Mgr. Zuzana Hrinková Siebenstichová.

TS Mesto Hlohovec

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972