Festival letectva, ktorý sa uskutoční začiatkom mája ohlásil ďalšie číslo programu. Predstavia sa Maverick, Major, Maestro, Smoked, Godfather a Giovane. Nebojte sa, nejde o absolventov TOP GUN-u na čele s nezabudnuteľným Maverickom. Do Piešťan však priletí vynikajúca letecká akrobatická skupina z Lotyšska BALTIC BEES. Návštevníci SIAF-u 2011 a 2014 na Sliači si ešte určite spomenú na precíznu skupinovú akrobaciu a manévre v podaní tohto profesionálneho akrobatického civilného displej tímu.

Do Piešťan priletia Baltic Bees v kompletnej formácii

Skupina sa sformovala v roku 2008. Spočiatku išlo o skupinovú zlietanosť dvojice lietadiel typu L-39 C Albatros, ktorú v ďalších rokoch doplnili na štvorčlenný roj Baltických včiel. Zakladateľom skupiny je skúsený akrobatický pilot-inštruktor Valery Sobolev (Godfather), ktorý v súčasnosti lieta na pozícii vpravo a tiež ako sólo pilot.

Skupina si za svoje neustále sa zlepšujúce výkony vo vzduchu získala obdivovateľov a reputáciu veľmi rýchlo. Návštevníci budú môcť sledovať a hodnotiť úchvatné vertikálne akrobatické manévre šestice lietadiel L-39 C Albatros v charakteristickej žlto-modrej “kamufláži”. Pamätníci si možno s určitou nostalgiou pripomenú našu bývalú akrobatickú skupinu Biele Albatrosy. Domovskou základňou skupiny je letisko Jūrmala (EVJA), 60 km západne od mesta Riga.

Zloženie skupiny

1. Maverick Artyom Soloduha – vedúci skupiny (nálet 700 let. hodín)

2. Major Igor Yudkin – ľavé krídlo (nálet 2 200 let. hodín)

3. Maestro Anatoly Perekriostov – pravé krídlo (nálet 3 100 let. hodín)

4. Smoked Aleksandris Zarins – ľavé, vonkajšie krídlo(nálet 2 200 let. hodín)

5. Godfather Valery Sobolev – pravé, vonkajšie krídlo/sólo (nálet 3 500 let. hodín)

6. Giovane Alessandro Scorrano – slot pilot (nálet 1 500 let. hodín)

Baltic Bees Heart – Srdce

Srdiečko je klasickým prvkom leteckých akrobatických skupín, ktorým „oslovujú“ nežné pohlavie z radov návštevníkov leteckých podujatí. To „piešťanské“, v podaní lotyšskej akrobatickej skupiny Baltic Bees bude určite patriť k tým krajším. Navštívte letisko Piešťany v dňoch 4. a 5. mája a presvedčite sa na vlastné oči.

-red- Zdroj: www.festivalletectva.sk, www.balticbees.com

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972