Aktuality

Mäso a šaláty po dobe spotreby našli aj v piešťanských obchodoch

By 21. februára 201312 marca, 2013No Comments

Nedostatky odhalili vo väčšine tunajších supermarketov. Mimoriadna kontrola zameraná na epidemiologické riziká prebehla po celom Slovensku.

Zamestnanci Úradu verejného zdravotníctva SR sa okrem iného zamerali na kontrolu dodržiavania hygienických požiadaviek na výrobu potravín a manipuláciu s nimi. Preverili, či obchodníci neporušujú bezpečnostné a kvalitatívne normy a či personál dodržiava zásady osobnej hygieny.

Nedostatky odhalili hneď v piatich piešťanských predajniach. V Bille na Nitrianskej ulici nemal jeden zamestnanec doklad o odbornej spôsobilosti. Označenie dátumu spotreby chýbalo tovaru v predajni PT Univerzál na E. F. Scherera. chýbal tiež dátum a čas otvorenia originálneho obalu.

Závažnejšie nedostatky našli kontrolóri v Jednote na Kukučínovej. Predávali tam mäsové výrobky po dobe spotreby a so zápachom a oslizlým povrchom. Chýbalo tiež označenie času otvorenia.

V Tescu boli na pultoch lahôdkové šaláty po dobe spotreby, podobne ako v Kauflande. Tam však odhalili aj ich zmiešavanie.

Hygienici udelili na celom Slovensku 95 blokových pokút v celkovej sume 3 182 eur. V troch prípadoch začali správne konanie s predpokladanou výškou pokút 300, 600 a 1800 eur. Na celoslovenskej úrovni našli najviac chýb v predajniach Billa (26 zo 102 kontrolovaných), Kaufland (12 zo 48), Jednota (24 zo 128) a Tesco (12 zo 77).

Text: Martin Palkovič  Ilustr. foto: ht

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972