AktualitySamospráva

Mária Kráľovičová má byť čestnou občiankou Piešťan

By 30. mája 2012No Comments

K spisovateľovi Dušanovi Dušekovi alebo hercovi Jurajovi Slezáčkovi pravdepodobne pribudne ďalšia osobnosť, ktorá sa bude pýšiť titulom Čestná občianka mesta Piešťany. O jeho udelení Márii Kráľovičovej rozhodne mestské zastupiteľstvo 31. mája. Hlasovať za musia tri pätiny všetkých poslancov.

[singlepic id=30261 w=320 h=240 float=right]„Mária Kráľovičová každoročne navštevuje Slovenské liečebné kúpele Piešťany, je ich propagátorkou a šíriteľkou ich liečebných úspechov. Súčasne sa však stáva obyvateľkou nášho mesta, navštevuje kultúrne a spoločenské zariadenia, prechádza sa piešťanskými ulicami a oddychuje v našich parkoch,“ píše sa v zdôvodnení návrhu na udelenie čestného občianstva.

Známa herečka v Piešťanoch okrem toho prezentuje aj svoje umenie. Minimálne raz ročne vystupuje ako členka Slovenského národného divadla v Dome umenia. Nikdy nezabudne zdôrazniť, že za svoju energiu, zdravie a radosť zo života vďačí Piešťanom.

„Podľa slov jej dcéry sa Marína, ako jej ona hovorí, veľmi teší. Je to pre ňu česť,“ povedala Drahomíra Moretová z kancelárie primátora.

V prípade schválenia návrhu sa slávnostné odovzdanie čestného občianstva uskutoční na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v predvečer Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 1. júna o 17.00 h v Dome umenia.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972