Connect with us

Aktuality

Manipulácia s hlasmi pri Žihadielku? Situáciu preverujú

Published

on

Aktualizované – Do hlasovania o ihrisko od potravinového reťazca sa zapojilo až 96 miest z celého Slovenska. Niektorým hlasujúcim sa  však v podsledných dňoch nezdal nárast počtu hlasov u viacerých miest na prvých miestach a podozrenie na manipuláciu hlásili aj s hrou Včielka Maja. Lidl situáciu preveruje a upozorňuje, že neprávom získané hlasy budú súťažiacim mestám odpočítané. Niektoré mestá sa po odpočítaní hlasov už prepadli nižšie.

Lidl ihrisko Zihadielko 1

„Dobrý deň. Mám taký problém s hrou Včielka Maja. Akonáhle nazbieram 28 ks slnečníc, počítadlo sa zastaví na tomto čísle,“ píše jeden z užívateľov na sociálnej sieti a pokračuje: „Takýto problém má aj moja žena (obaja sme z Pezinka). Nechcem nikoho napádať, ani obviňovať, ale mám podozrenie na nejakú manipuláciu, čo sa týka hlasov alebo prácu hackera. Na prvých troch priečkach stále kolovali tri mestá – Pezinok, Šaľa, Hlohovec, Hlohovec, Šaľa, Pezinok atď. A z jedného večer na druhý sa tam na prvenstve objavil Vranov so 400 bodovým náskokom.“

Zástupcovia supermarketu mu na jeho podnet poslali nasledovné vyjadrenie: „Ďakujeme vám za podnety ohľadom podozrivého pribúdania hlasov v súťaži Žihadielko. Intenzívne sa nimi zaoberáme a preverujeme hlasovanie všetkých 96 zúčastnených miest. Všetky hlasy, ktoré jednoznačne identifikujeme ako neoprávnené, budú odpočítané. Vzhľadom k obrovskému záujmu o túto súťaž a veľkému počtu hlasov vás prosíme o trpezlivosť. Situáciu aj v tomto momente riešime a čo najskôr podnikneme konkrétne kroky.“

Ďalšia obyvateľka Šiah sa zasa nedostala v nedeľu večer k hlasovaniu a nezdalo sa jej, že Želiezovce mali v ich kategórii po tomto večere zrazu náskok o 3300 hlasov. Podľa druhej strany však išlo v tomto prípade o technický problém: „Dobrý deň, nikto nebol blokovaný, žiaľ, mali sme technické výpadky, za čo sa ospravedlňujeme. Všetky hlasy, ktoré jednoznačne identifikujeme ako neoprávnené, budú odpočítané. Vzhľadom k obrovskému záujmu o túto súťaž a veľkému počtu hlasov vás prosíme o trpezlivosť. Situáciu aj v tomto momente riešime a čo najskôr podnikneme konkrétne kroky. Ďakujeme za pochopenie, Lidl tím

hlasovanie
Po týchto príspevkoch sa na FB stránke Žihadielka rozprúdila diskusia aj o ďalšom podozrivom pribúdaní hlasov a niektorí poukazovali aj na ponuky na manipuláciu s hlasmi od ďalších užívateľov sociálnych sietí. „Ak by mal niekto veľa času, poradím mu, ako mať neobmedzený počet emailov. Keď tak koment alebo súkromná správa,“ znela jedna z nich.

Lidl však upozorňuje, že hlasy sa spočítavajú podľa IP adresy. Či sa s počtami naozaj manipulovalo, zatiaľ neuviedol a posledné vyjadrenie znie: „Ďakujeme za screen shoty, aktuálne prebieha analýza zaslaných hlasov. Chceme Vás preto poprosiť o trpezlivosť. Lidl tím“

Aktuálny stav sme si overovali aj priamo na zákazníckej linke spoločnosti, kde nám potvrdili, že situáciu stále preverujú. Keďže podľa pracovníčky linky hlasujúcich zo všetkých 96-tich miest je veľmi veľa, výsledok ešte nie je známy a opätovne žiada v mene vyhlasovateľa účastníkov súťaže o trpezlivosť.

Aktutalizované 4.2.2016 15:10 h – Okolo poludnia Lidl zverejnil na svojej FB stránke nasledovné vyjadrenie: „Celý priebeh hlasovania je od spustenia projektu Ihrisko Žihadielko monitorovaný. Aj na základe viacerých Vašich podnetov a podozrení ohľadom porušovania pravidiel hlasovania sme zistili, že od konca minulého týždňa začalo dochádzať k využívaniu nepovolených pomôcok hlasovania. Preto k dnešnému dňu boli hlasy, ktoré neboli odovzdané v súlade s platnými pravidlami odpočítané. Hlasovanie je naďalej denne kontrolované a pri zistení porušenia pravidiel, budú podvodné hlasy bez upozornenia vymazané.“ Po redukcii hlasov v kategórii do 9999 obyvateľov sa napríklad Vrbové dostalo s viac ako 36500 hlasmi na prvú priečku pred druhým mestom Šahy. V kategórii od 21 000 do 28 999 obyvateľov vedie Pezinok s viac ako 44-tisíc hlasmi. Piešťany sú piate a majú necelých 15-tisíc hlasov.

-ad/th-, ilustr. foto: FB, zihadielko.lidl.sk

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články