Svetový týždeň dojčenia si každoročne pripomínajú v prvý augustový týždeň vo viac ako 120 krajinách sveta. Vyhlasuje ho Svetová aliancia na podporu dojčenia (WABA). Jubilejný 25. ročník si vďaka OZ Mamila pripomenieme aj v Piešťanoch vo štvrtok 3.8.2017 od 10:00 – 13:00 v piešťanskom parku.

Pripravené sú prednášky a diskusie na rôzne témy o dojčení s laktačnými poradkyňami OZ Mamila. Budete si môcť zatancovať s deťmi v šatkách a ergonomických nosičoch. Lenka Vrábliková sa vám postará o pekné individuálne fotky, ale chystá sa tiež veľké spoločné fotenie. Pripravená je tiež tombola, zakúpením lístkov podporíte fungovanie o.z. Mamila a máte šancu získať skvelé ceny od našich sponzorov a sympatizantov.

Občianske združenie MAMILA organizuje množstvo akcií v mnohých mestách Slovenska, Českej republiky a Európy. S jeho členkami sa stretnete na podporných skupinách, piknikoch, besedách, pochodoch, workshopoch, prednáškach, premietaniach filmov o dojčení, výstavách, podujatiach pre deti a rodiny, či živej dojčiacej reťazi. Heslom Svetového týždňa dojčenia pre rok 2017 je Šanca pre dojčenie.

 

„Naším cieľom je šíriť osvetu o dojčení a ukázať svetu, že na dojčení záleží. Chceme informovať čo najväčšie množstvo tehotných žien a čerstvých mamičiek, ale aj širokú verejnosť o tom, že na Slovensku je dostupná unikátna podpora a pomoc – existujú kurzy dojčenia pre tehotné, laktačné poradkyne o.z. Mamila vedú podporné skupiny dojčiacich matiek, poskytujú osobné poradenstvo pri riešení problémov s dojčením, na našich webových stránkach nájdete praktické informácie a vysvetlenia, ktoré vám pomôžu pokračovať v dojčení,“ hovorí laktačná poradkyňa Markéta Vartíková.

 

Viac informácií nájdete aj na FB stránke udalosti.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972