V piatok 28. apríla sa v priestoroch Elektrárne Piešťany konalo prvé podujatie s názvom Made in Piešťany. Počas večera predstavilo deväť jednotlivcov a združení formou prezentácie svoje kreatívne nápady a zaslúžilú činnosť. Podujatie v prítmí Elektrárne otvorilo vystúpenie Folklórneho súboru Žito. Na záver sa v priestoroch galérie konala afterparty. 

Myšlienka združiť a odprezentovať kreatívnych a šikovných Piešťancov zvyšku obyvateľov sa zrodila v hlave Kataríne Uherovej v novembri minulého roka. „Samotný názov Made in Piešťany bol nápad kolegyne Pavlíny Brzej, za čo som jej dnes viackrát poďakovala. Naozaj si myslím, že je to dobrý názov, dobrá akcia, dobrý koncept. Verím, že budeme mať postupne dosť možností ho vylepšovať a prinášať viac živých vstupov, nie len dva, ako boli dnes,“ povedala riaditeľka Elektrárne Piešťany Blanka Berkyová a dodala, že Made in Piešťany je nielen priestorom pre prezentáciu, komunikáciu, ale aj sieťovanie a dobrú zábavu.

Na pôde Elektrárne Piešťany s prezentáciami vystúpili:
– Katarína Agnetová z Folklórneho súboru Žito
– Juraj Mráz z Piešťanského fotoklubu
– Katarína Hallová z Občianskeho združenia Pro Winter
– Dušak Knap z neziskovej organizácie Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj
– Aurel Rusnák z Občianskeho združenia Kvas
– architektka a organizátorka Dní Architektúry Eva Rohoňová
– architektka a spoluautorka objektu UWO na Lide Lívia Gažová z Občianskeho združenia Centrum architektúry
– Adrián Páleš zo spoločnosti Ridelo (cyklistická nabíjačka na smartfón)
– Adam Kvasnica z Rádia Piešťany

Na zozname výnimočných Piešťancov a piešťanských združení je spolu 45 mien a názvov. „Sondovali sme, kde môže byť ukrytá duša Piešťan. Je to ten základ, ktorý chceme ukázať svetu na prvom stretnutí. Žijem tu veľmi krátko a neviem toho o Piešťanoch až tak veľa, no myslím si, že práve títo ľudia dodávajú mestu tú správnu esenciu,“ prezradila Berkyová. Ďalší večer je naplánovaný na piatok 30. júna.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972