Ďalší pokus o únos? Po informáciách z Trebatíc, kde sa do bielej dodávky pokúsil nalákať muž s kuklou 10-ročné dievčatko, prišla podobná správa aj z neďalekého Veselého. Biela dodávka mala včera (v piatok 22. apríla) popoludní podľa posledných informácií zablokovať cestu v 12-ročnému chlapcovi, idúcemu na bicykli zo školy v Rakoviciach. Prípad polícia preveruje, opäť budú skúmať aj kamerové záznamy. Krajská policajná hovorkyňa prisľúbila, že akonáhle zistia nové skutočnosti, budú verejnosť informovať.

policiaPrípad nahlásil starostke obce Veselé Viere Šípkovej chlapcov otec. Podľa jeho vyjadrenia mu cestou zo školy na bicykli biela dodávka zablokovala cestu v Rakoviciach pri kalvárii. Z auta vystúpili traja muži a volali chlapca, aby sa s nimi išiel previezt. Jeden z nich mal mať na hlave kuklu. „On im povedal, že nejde, lebo má bicykel, na čo mu vraj odpovedali, že to nie je problém a naložia aj bicykel,“ opisovala situáciu podľa chlapcových slov starostka. Keďže chlapec odmietal a v diaľke vraj zbadali nejakého chodca, muži nasadli do auta a odišli. Starostka okamžite prípad nahlásila na políciu.

 

Školáka a jeho rodičov ešte včera policajti vypočuli a podľa hovorkyne budú tak, ako v Trebaticiach, preverovať aj kamerové záznamy. „Prípad vyšetrujeme,“ potvrdila Mária Linkešová z krajského policajného riaditeľstva. Zatiaľ sa preto podľa nej k udalostiam nemôžu viac vyjadrovať, ale prisľúbila, že v prípade nových skutočností budú určite informovať verejnosť.
Starostke Veselého sa výpoveď dieťaťa zdala dôveryhodná. „Aj jeho mama potvrdila, že prišiel zo školy vystrašený a ani sa nepohol z domu.“ Živý chalan vraj inokedy rád behá po vonku.

I preto sa rozhodla ešte v ten deň vyhlásiť v miestnom rozhlase upozornenie, aby boli ľudia ostražití a deti nenechávali samé, prípadne aby chodili radšej v skupinkách a v podobných prípadoch ihneď volali políciu.

-red-, ilustr. foto: archív (Pozn. red. – fotografia je iba ilustračná a dodávka môže vyzerať úplne inak).

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972