Nájomcovia a vlastníci bytov či kancelárií pomaly opúšťajú CENTROOM. Po včera zverejnených informáciách a nariadení vysťahovania sa, s ťažkým srdcom začali v priebehu včerajšieho popoludnia a dneška odchádzať aj so svojimi vecami. Zatvorené boli aj obchody, kvetinárstvo a kaviareň, ktoré sa nachádzajú v prízemí. Okolo budovy je vytvorená zóna so zákazom vstupu. Niektorí sa rozhodli na vlastné riziko v budove napriek jej zlému statickému stavu zostať. Vzhľadom na to, že bola zastavená dodávka teplej vody a odpojené kúrenie, ťažko povedať, ako dlho vo svojich bytoch vydržia.centroom (4)

Praskliny v niektorých častiach stavby vyzerajú naozaj hrozivo a motivácia primátora Miloša Tamajku a Ivana Pauera k nariadeniu vypratania stavby sa zdá byť naozaj odôvodnená.centroom (11)

„Po tom, čo som dnes videl, viem, že nebola iná možnosť, ako vydať rozhodnutie o vyprataní budovy. Bolo to ťažké rozhodnutie, lebo mnohým luďom sa skomplikovala životná situácia, ale robíme všetko preto, aby sme im to uľahčili. Ide o životy. Špekulovať v tejto chvíli nad tým, či sa budova Centroomu zrúti alebo nezrúti, poprípade či to bude teraz, o týždeň alebo o 5 rokov – to je štatistka. A my sa na to nemôžeme pozerať takto. Ľuďom, ktorí potrebovali, sme poskytli náhradné ubytovanie. Dnes už nikto v budove nemal spať. Zisťujeme, ako budovu zabezpečiť. Budeme robiť všetko pre to, aby sme posúrili termíny. Už sa črtá viacero možností. Zajtra ráno vám dám viac informácií. Dobrú noc, myslím na všetkých, čo dnes spia v cudzích posteliach, snažíme sa o to, aby ste sa čím skôr vrátili do tých svojich…“ uviedol včera na svojom FB profile primátor Miloš Tamajka.

centroom (3)centroom (7)centroom (5)centroom (2)centroom (10)centroom (8)centroom (13)centroom (14)centroom (12)centroom (15)centroom (16)Mesto Piešťany na svojej web stránke zverejnilo aj správu o zostavení krízového štábu a kontakty pre poskytovanie informácií.

-lt/foto: lt, FB Miloš Tamajka- primátor mesta Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972