V sobotu 3. februára bolo v piešťanských uliciach veselo. Folklórny súbor Žito už po štvrtý krát obišiel domácnosti, aby im jeho členovia zavinšovali veselé fašiangy. Nechýbal tanec, spev, masky, domáca pálenka i bohaté pohostenie, ktoré folkloristi popoludní ponúkli verejnosti na pešej zóne. Ľudia dostali chutnú slaninku, klobásku, ale aj chlebík, koláče a ďalšie dobroty, pričom ich pohostili rôzne postavy v kostýmoch, medzi nimi aj smrtka.

Folkloristi začali o desiatej hodine dopoludnia na ulici Pod Párovcami, odtiaľ prešli ulicou Alexandra Šindelára do Orviského kúta, potom sa zastavili pri bývalom Megamarkete na Radlinského ulici, no zavítali aj do Aksenu.

O štvrtej popoludní priniesol súbor vyzbierané pokrmy a nápoje pred Zuckmann villu na Winterovej ulici, kde ich rozdelili medzi ľudí. Folkloristi pripravili aj tanečné a hudobné vystúpenie a roztancovali aj návštevníkov centra, ktorých podujatie prilákalo pred Zuckmann Villu desiatky. Fašiangy potrvajú do polnoci pred Popolcovou stredou.

Pozrite si našu fotogalériu:

-lt, vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972