Connect with us

Aktuality

Lucia Beňačková natáčala klip v centre mesta

Published

on

Speváčka Lucia Beňačková v priebehu sobotňajšieho popoludnia natáčala v centre mesta klip k skladbe Láska je spam. Klavír pre všetkých, nachádzajúci sa pred kníhkupectvom Centrum knihy poslúžil ako najdôležitejšia rekvizita pre natočenie niekoľkých záberov. Umelkyňa pripravuje vydanie albumu a s piesňou sa prihlásila na Košický zlatý poklad, ktorého finále sa uskutoční 17. októbra. V skladbe, ktorú produkuje Marek Mečiar zaznie okrem klavíra celá plejáda nástrojov.

IMG_5301_resize„Pieseň vznikla spontánne. Jedného dňa som si sadla za klavír a zrazu prišli pocity a emócie a tak vznikla základná melódia. Rasťo Piovarči, ktorý je mojím textárom napísal slová a pieseň Láska je spam bola na svete,“ povedala speváčka Lucia Beňačková.

 

Advertisement
Hello GPT

Základom klipu k rockovo- soulovej balade je téma lásky, vecí, čo speváčka prežila a snaha zabudnúť a začať nový život. Spam znamená v preklade kôš a ústredný motívom teda bude hranie na rôznych miestach a rôznych klavíroch, písanie listu, ktorý potom ako zlé spomienky skončí v odpadkovom koši. Klip vyjde až na prelome októbra a novembra, pretože Košický zlatý poklad má podmienku, že pieseň ani klip nesmú byť zverejnené pred finálovým koncertom.

IMG_5402_resizeKameraman Pavol Jurák sa pri natáčaní občas ocitol v krkolomných pozíciách a klavír mu poslúžil aj ako provizórne pódium pre vytvorenie záberov z nadhľadu. Klip by mal vznikať dohromady päť dní a za námetom stojí Rasťo Piovarči. Okrem klavíra na pešej zóne by si mala speváčka zahrať aj na koncertnom krídle v parku a objaviť by sa v ňom mali aj protagonisti pomaľovaný farbami na telo, symbolizujúci postavy minulosti.

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články