Connect with us

Aktuality

Ľubomír Behan stále uniká, v súvislosti s útekom sa objavujú aj vtipné koláže

Published

on

Ľubomírovi Behanovi sa podarilo uniknúť z leopoldovskej väznice ešte koncom minulého týždňa vo štvrtok 2. júna, krátko po ôsmej hodine ráno. I keď polícia hneď po úteku uzavrela cesty a rozbehla rozsiahle pátranie, pri ktorom nasadila špeciálne zložky i vrtuľník, trestancovi sa zo siete prenasledovateľov podarilo uniknúť. V súčasnosti pátranie pokračuje preverovaním operatívnych informácií a cieleným pátraním na vytipovaných miestach. Situáciu začali zľahčovať vtipné koláže, na jednej z nich sa napríklad utečenec objavuje na plagáte namiesto Morgana Freemana po boku Tima Robbinsa v slávnom oscarovom filme Vykúpenie z väznice Shawshank, prekrstenej na Leopolodov.

13333006_1048092388601743_4539374468371388728_n

Na webových portáloch sa objavili rôzne zaručené, aj ničím nepodložené informácie, týkajúce sa toho, že Ľubomír Behan mal utiecť so sekerou v ruke, hovorí sa dokonca o pripravenom úniku a komplicovi, ktorý mal mladého muža čakať na motorke. Kde sa utečenec momentálne nachádza, zostáva záhadou, rovnako ako to, či opustil hranice Trnavského kraja alebo už je mimo územia Slovenska.

„Polícia naďalej pátra po odsúdenom väzňovi v rámci celého Slovenska. O pomoc pri jeho vypátraní sme požiadali aj policajtov v rámci schengenského systému. Pátranie je nateraz v rukách kriminalistov, ktorí preverujú všetky operatívne informácie, aj informácie od občanov. Ide už o cielené pátranie na vytipovaných miestach. Útek väzňa z priestorov ústavu na výkon trestu vyšetrujeme ako prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Polícia pracuje aj s verziou, že mužovi mohol v úteku niekto dopomôcť,“ reagovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Bez názvu

IMG_2895_resize

„Bezodkladne po vzniku mimoriadnej udalosti boli až do jej vyriešenia pozastavené práce na oprave strelnice v ústave Leopoldov. Zároveň sa okamžite začalo s prešetrovaním príčin a okolností, ktoré viedli k vzniku mimoriadnej udalosti. Úlohou vyšetrovania je aj preveriť, či postup príslušníkov ústavu bol v súlade s predpismi upravujúcimi výkon dozornej služby. Taktiež sa preverí ženijno-technické zabezpečenie priestorov, vyhodnotia dostupné kamerové záznamy, ako aj zadokumentujú výpovede zainteresovaných. Na základe záverov z prešetrovania budú prijaté opatrenia, prípadne vyvodená zodpovednosť, ak sa preukáže porušenie alebo zanedbanie povinností. Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce vyšetrovanie nebude Zbor väzenskej a justičnej stráže poskytovať bližšie informácie k osobe odsúdeného a k okolnostiam vzniku mimoriadnej udalosti,“ vyjadril sa riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Denník Nový čas sa zamýšľa aj nad tým, že počas úteku mohol Behan zmeniť výzor: http://www.cas.sk/clanok/409114/zmenil-vazen-na-uteku-behan-vyzor-takto-by-ste-ho-nespoznali/

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, Zbor väzenskej a justičnej stráže, www.cas.sk-, Foto: facebook, archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články