Lonely Planet: Piešťany patria k dvadsiatke najlepších kúpeľov Európy

19. júna 2013 Off Od

Naše mesto sa ocitlo v spoločnosti islandskej Modrej lagúny, budapeštianskeho kúpaliska Széchenyi aj Karlových Varov. Internetová verzia svetovo známeho turistického sprievodcu Lonely Planet zostavila zoznam 20 najlepších kúpeľných miest Európy.

[singlepic id=43403 w=520 h=340 float=center]

 

„Je to všetko o bahne,“ píše o Piešťanoch v stručnom popise autorka zoznamu Sarah Reid. Ďalej vyzdvihuje blízkosť Bratislavy, prepojenie kúpeľných hotelov a spomína aj zeleň Kúpeľného ostrova. Svoje pocity zhrnula konštatovaním: „Habadej veľkolepých kúpeľných hotelov.“

Lonely Planet v poslednom čase spomína Slovensko relatívne často. Našu krajinu zaradil aj do Top 10 destinácií, ktoré treba v roku 2013 navštíviť. V sprievodcovi Lonely Planet Eastern Europe z roku 2007 označili autori Piešťany za jedno z najzaujímavejších miest západného Slovenska spolu s Trenčianskym hradom, Malými Karpatami a hradom Červený Kameň. Toto vydanie obsahuje aj mapu mesta a odporúčania, čo všetko treba navštíviť.

Zoznam najlepších kúpeľných miest je uverejnený bez určenia poradia. Piešťany sú na jeho konci, zatiaľčo úvod patrí Modrej lagúne na Islande.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum