Aktuality

Lonely Planet odporúča návštevu Slovenska. Čo píše o Piešťanoch?

By 24. októbra 201219 júna, 2013No Comments

Internetová stránka lonelyplanet.com zverejnila rebríček desiatich krajín, ktoré treba navštíviť v roku 2013. Prvá je Srí Lanka, druhá Čierna Hora a piate Slovensko.

[singlepic id=28336 w=520 h=340 float=center]

 

Autori rebríčka odporúčajú zažiť našu kultúru, dobrodružstvo a turistami neprebádané trasy. Slovensko je podľa nich dve dekády od Nežnej revolúcie jednou z najrýchlejšie rastúcich ekonomík EÚ a povesť krajiny lacných rozlúčok so slobodu by sa mala čoskoro zmeniť.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch takéto hodnotenie najznámejšieho cestovného sprievodcu pre backpackerov víta. Podľa hovorkyne SACR Zuzana Nemcovej sa agentúra v zahraničí zameriava najmä na rodiny s deťmi a mladých ľudí. „Do tejto skupiny patria aj backpackeri.“

V sprievodcovi Lonely Planet Eastern Europe z roku 2007 označili autori Piešťany za jedno z najzaujímavejších miest západného Slovenska spolu s Trenčianskym hradom, Malými Karpatami a hradom Červený Kameň. Toto vydanie obsahuje aj mapu mesta a odporúčania, čo všetko treba navštíviť.

REKLAMA

Časť o Piešťanoch sa začína informáciou, že v minulosti boli liečivé účinky kúpeľov na predpis a kúra trvala niekoľko týždňov. Dnes je však možné využívať procedúry aj jednorázovo.

Autori pokračujú konštatovaním, že staré budovy v kúpeľnej časti mesta sú jedna za druhou rekonštruované a ťažkopádnu komunistickú architektúru treba ignorovať. Spomínajú aj vodu so zápachom hnilých vajec, ktorá má liečivé účinky.

Odporúčajú navštíviť secesné budovy, Balneologické múzeum aj Kolonádový most, pri ktorom upozorňujú na lepty Martina Benku zachránené pred zničením počas II. svetovej vojny. Na plávanie na kúpalisku Eva je podľa nich potrebná rezervácia. Neopomínajú ani možnosť cyklojazdy okolo Sĺňavy alebo plavbu loďou. Z výletov do okolia spomínajú Čachtice a Beckov.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972