Lidl chystá novú predajňu, či bude na Bratislavskej tají

Lidl chystá novú predajňu, či bude na Bratislavskej tají

5. februára 2014 Off Od

Areál bývalého výrobného družstva Tvorba sa má premeniť na obchodné centrum. Podľa neoficiálnych informácií tam vyrastie predajňa Lidl. Naznačujú to dokumenty zverejnené na enviroportal.sk. Hovorca spoločnosti to však nepotvrdil.

lidl2

Bývalá Tvorba sa má premeniť na obchody s potravinami a textilom. Na informačnom portáli ministerstva životného prostredia sú už zverejnené dokumenty obsahujúce nákres novej križovatky s Bratislavskou cestou aj rampy pre peších. Vo vlastnostiach tohto PDF dokumentu je spomenuté, že ide o technické riešenie objektu Lidl.

Hovorca spoločnosti Tomáš Bezák nám v tejto súvislosti poskytol nasledujúce stanovisko: „V meste Piešťany máme v objekte OD Prior umiestnenú predajňu potravín Lidl, pričom v budúcnosti plánujeme v Piešťanoch vybudovať ďalšiu predajňu.“ Na otázku, či má nový Lidl vyrásť na Bratislavskej ceste, neodpovedal.

Navrhovateľom projektu ja firma MS Finance 2, s. r. o. Jej zástupca Marián Škorník sa dnes k tomu, či bude v plánovanom obchodnom centre sídliť Lidl, nechcel vyjadriť.

Lidl tento rok oslávi 10. výročie pôsobenia na Slovenskom trhu. Má tu viac než 120 predajní. Tú piešťanskú chcela spoločnosť pôvodne postaviť pri obchodnom dome Prior, ale nakoniec ju umiestnila v jeho interiéri. Už vtedy bol jednou z vytypovaných lokalít areál bývalej Tvorby.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič